Znamy nazwisko dyrektora żłobka miejskiego w Iławie

2019-10-21 13:08:31(ost. akt: 2019-10-21 13:42:34)

Autor zdjęcia: UM Iława

Od 1 stycznia 2020 roku swoją działalność ma rozpocząć żłobek miejski przy ul. Obrońców Westerplatte w Iławie. Trwają właśnie ostatnie prace przed zaplanowanym na najbliższy czwartek wstępnym odbiorem inwestycji. Poznaliśmy już także nazwisko dyrektora placówki — zostanie nim iławianin Krzysztof Obrębski, prywatnie: ojciec szóstki dzieci.
Prace budowlane w budynku przy ul. Obrońców Westerplatte, w którym niegdyś mieściło się przedszkole miejskie a także MOPS-ik, są już na ostatniej prostej. Niedługo zostanie tu otwarty żłobek miejski. Zainstalowano już urządzenia na placu zabaw, drzwi i armaturę. Wszystko po to, aby dzieci mogły spędzać czas w przyjaznym miejscu.

— Zanim to nastąpi przed nami jeszcze dużo spraw do pozamykania — komentują pracownicy iławskiego ratusza. — Trwa kompletowanie placu zabaw. Do połowy października zakończyły się prace budowlane wewnątrz budynku. Natomiast koniec listopada to termin dostarczenia całego wyposażenia żłobka — dodają.

— W najbliższy czwartek 24 października odbędzie się wstępny odbiór żłobka, sprawdzimy stan wykonania tego zadania — mówiła nam dziś (poniedziałek 21.10) wiceburmistrz Iławy, Dorota Kamińska.

Żłobek zacznie normalną działalność, już z maluchami w salach, od 1 stycznia 2020 roku, jednak dla administracji i obsługi pierwszym dniem pracy będzie 2 listopada 2019.

>>> Dzięki środkom z programu Maluch oraz dofinansowaniu z Unii Europejskiej, już w styczniu najmłodsi mieszkańcy Iławy przekroczą próg nowego żłobka. O szczegółach przedsięwzięcia mówiła w rozmowie zamieszczonej niedawno na naszym portalu wiceburmistrz Kamińska. Przeczytaj wywiad.

W momencie jego publikacji nie wiadomo jeszcze było, kto będzie pełnił najważniejszą funkcję w placówce oświatowej. Do kolejnego konkursu (trzecie podejście, dwa poprzednie nie wyłoniły odpowiedniej osoby) na dyrektora żłobka zgłosiło się pięciu kandydatów. Do drugiego etapu przeszło dwóch, a przed komisją najlepiej zaprezentował się Krzysztof Obrębski.

— Pan Krzysztof Obrębski spełnił wszelkie stawiane przez nas wymagania formalne, ma także uprawnienia pedagogiczne i od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą — mówi Dawid Kopaczewski, burmistrz Iławy.

Akurat postać Krzysztofa Obrębskiego jest nam bardzo dobrze znana, bo też współpracujemy z nim od lat. To trener w sekcji sportów walki niegdyś ITR-u a teraz Jezioraka Iława. Przez lata wychował wiele znakomitych zawodniczek i zawodników trenujących m.in. dalekowschodnią sztukę walki taekwondo.


— Od wielu już lat prowadzę działalność ukierunkowaną na dzieci w aspekcie rekreacyjno-ruchowym — mówi nowowybrany dyrektor iławskiego żłobka. Prywatnie: ojciec szóstki dzieci, co też nie jest bez znaczenia.

Przed trenerem Obrębskim stoi teraz nowe zadanie. — Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka związana jest z moim nowym stanowiskiem. Na barkach dyrektora takiej placówki jest wiele kwestii, między innymi tych związanych z rekrutacją dzieci i pozyskiwaniem funduszy na jego prowadzenie. Jestem jednak gotowy do działania — mówi Krzysztof Obrębski, dla którego pierwszym dniem nowej pracy będzie pierwszy roboczy dzień listopada.

zico
m.partyga@gzetaolsztynska.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Iza #2807548 | 83.14.*.* 21 paź 2019 15:20

    Miło by było dowiedzieć się od kiedy i na jakich warunkach będzie rekrutacja dzieci, do tej pory o tym nikt nie mówi niestety

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. BOLO #2807516 | 176.221.*.* 21 paź 2019 13:40

    Dzieci zupełnie inaczej chodzą jak dyrektorem jest mężczyzna Kobitki to takie ciu ciu ciu...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5