Wypadek na krajowej "16". Dwie osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

2019-09-30 14:30:04(ost. akt: 2019-09-30 15:04:50)
Do wypadku doszło w Rudzienicach, na zjeździe z krajowej "16"

Do wypadku doszło w Rudzienicach, na zjeździe z krajowej "16"

Autor zdjęcia: KP PSP Iława

Warunki pogodowe (deszcz, śliska nawierzchnia) nie sprzyjają dziś jeździe samochodem. Być może właśnie to było przyczyną wypadku, do którego po południu doszło na ulicy Iławskiej (w ciągu drogi krajowej nr 16) w Rudzienicach w gminie Iława.
W poniedziałek (30 września) tuż po godzinie 13.00 straż pożarna, pogotowie ratunkowe a także policja ruszyły w kierunku Rudzienic, gdzie na krajowej "16" doszło do wypadku.

— Kierujący fiatem seicento uderzył w tył SUV-a marki bmw, czekającego na zjazd z drogi krajowej nr 16 w boczną ulicę. Kierowca bmw sygnalizował zamiar wykonania manewru skrętu w lewo — mówi st. kpt. Krzysztof Rutkowski z komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie. W wyniku uderzenia w bmw przód seicento uległ znacznemu zniszczeniu.

Fiatem podróżowało dwóch mężczyzn — obaj zostali zabrani do iławskiego szpitala, a kierowca uskarżał się na urazy typowe w takim przypadku, czyli m.in. ból klatki piersiowej spowodowany uderzeniem w kierownicę. Natomiast dwóm osobom podróżującym bmw nic się nie stało.

Na miejscu wypadku pracują policjanci, którzy ustalają dokładny przebieg i przyczyny zdarzenia. Prawdopodobnie, kierowca fiata nie zachował odpowiedniej odległości przed pojazdem będącym na drodze przed nim.
DK 16 jest już przejezdna w tym miejscu.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. www #2798039 | 83.9.*.* 1 paź 2019 10:50

    "Warunki pogodowe (deszcz, śliska nawierzchnia) nie sprzyjają dziś jeździe samochodem. Być może właśnie to było przyczyną wypadku". Nie popisał sir redaktorek rozsądkiem. I właśnie brak rozsądku oraz kiepskie umiejętności kierowcy były przyczyną wypadku. PROSZĘ PRZESTAĆ PISAĆ GŁUPOTY, ŻE PRZYRODA JEST WINNA.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5