Bezpieczny pierwszak to akcja Gazety Iławskiej i firmy Spomer w Iławie

2019-09-25 10:22:44(ost. akt: 2019-09-25 10:34:29)

Autor zdjęcia: Tomasz Więcek

Tym razem odwiedziliśmy iławskich pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Iławie, gdzie wspólnie ze sponsorem Zakładem Usługowo-Produkcyjnym i Handlowym Spomer rozdawaliśmy praktyczny upominek. Sponsor ufundował niespodziankę dla dzieci rozpoczynających w tym roku naukę szkolną. Cztery klasy pierwsze otrzymały od przedstawicielki firmy, pani Marzeny Łęgowskiej zielone workoplecaki z tkaniny fluorescencyjnej z odblaskami.
W okresie jesienno-zimowym ważne jest uświadamianie dzieci, że muszą być widoczne na drodze, a dodatkowe elementy odblaskowe z pewnością to ułatwią. Dzieci z klas pierwszych doskonale wiedziały również jak zachować się na drodze, rozmawialiśmy także o bezpieczeństwie i zachowaniu na przejściu dla pieszych.
Firma Spomer prowadzi swoją działalność od 1993 roku i zajmuje się głównie gospodarką odpadami, świadczy usługi sprzątania, zajmuje się obsługą zieleni ale co ciekawe, jest współzałożycielem Stowarzyszenia Ekologicznego Zielona Kraina, które zajmuje się m. in. zapobieganie degradacji środowiska naturalnego. Angażuje się także w kształcenie ekologiczne oraz podnoszenie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa oraz propagowaniem zdrowego trybu życia, w zgodzie z naturą. Firma Spomer poza działalnością ekologiczną, wspiera również działalność sportową, m.in. Stowarzyszenie Klub Sportowy GKS-LZS Wikielec oraz Iławskie Towarzystwo Sportowe Jeziorak Iława.
Dziękujemy serdecznie sponsorowi za przyłączenie się do naszej akcji i pozdrawiamy uczniów z iławskiej dwójki.


red.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5