W iławskim ratuszu zainstalowano AED. Tomasz Sławiński bezpłatnie szkoli pracowników

2019-09-24 15:18:59(ost. akt: 2019-09-25 13:02:01)
Radny zadeklarował, że przeszkoli wszystkich pracowników ratusza

Radny zadeklarował, że przeszkoli wszystkich pracowników ratusza

Autor zdjęcia: Facebook Tomasza Sławińskiego

AED, czyli automatyczny defibrylator, który może obsłużyć dosłownie każdy zainstalowano w iławskim ratuszu. To konsekwencja interpelacji radnego Tomasza Sławińskiego, który obiecał, że jeżeli urządzenie znajdzie się w ratuszu, to on bezpłatnie przeszkoli pracowników z obsługi AED.
Tomasz Sławiński, radny miejski Iławy a zawodowo ratownik medyczny pracujący między innymi w Zespołach Ratownictwa Medycznego iławskiego szpitala złożył w grudniu do burmistrza miasta interpelację dotyczącą instalacji w urzędzie defibrylatora AED.
— W (...) Urzędzie Miejskim w Iławie przeprowadziłem szkolenie dla pracowników ratusza z zasad udzielania pierwszej pomocy z użyciem AED - automatycznego defibrylatora zewnętrznego — czytamy na oficjalnym facebookowym profilu radnego ratownika Tomasza Sławińskiego. — W najbliższy czwartek odbędzie się druga tura szkolenia pracowników urzędu. Niniejsze szkolenia, to pokłosie mojej grudniowej interpelacji, w której wnioskowałem o montaż w urzędzie AED.
Urządzenie zakupiona na początku września.
— Ja natomiast dziś wypełniam moje publiczne zobowiązanie — informuje radny.
Tomasz Sławiński za pośrednictwem Facebooka dziękuje za pomoc w realizacji przedsięwzięcia Beacie Furmanek, szefowej wydziału promocji miasta, Dorocie Kamińskiej, zastępczyni burmistrza oraz burmistrzowi Dawidowi Kopaczewskiemu.
Także we wrześniu zainstalowano AED w lubawskich przedszkolach niepublicznych Bajkolandia i Smerfolandia. Pisaliśmy i tym TUTAJ.
tow

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5