Z „klatką” w roli głównej. Za nami Raptor Games Susz 2019

2019-09-24 12:37:03(ost. akt: 2019-09-24 13:02:50)

Autor zdjęcia: Focus on sport

Prawie 50 osób uczestniczyło w zawodach Raptor Games Susz 2019, zorganizowanych w sobotę 21 września na obiektach sportowych CSiR. To były już drugie zawody z użyciem zestawu Raptoring XL, popularnie zwanego „klatką”, która przyciąga do Susza amatorów crossfitu i biegów OCR.
Pierwsza okazja do wypróbowania Raptoringu XL nadarzyła się w czerwcu, przy okazji otwarcia nowego obiektu sportowego. Kolejne, wrześniowe zawody miały już rozszerzoną formułę.

– Tym razem zadania w samej klatce połączyliśmy z zestawem dziesięciu dodatkowych ćwiczeń crossfitowych, przygotowanych na torze o długości 400 metrów. Dzięki temu podwyższyliśmy nieco poziom trudności naszych zawodów i wykorzystaliśmy do nich nie tylko teren przy samej klatce, ale również cały orlik oraz skatepark – tłumaczy Mariusz Augustyniak z Crossfit Team Susz. Działająca przy CSiR sekcja była głównym organizatorem imprezy.

W Raptor Games Susz 2019, oprócz mieszkańców Susza i okolic, wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z Trójmiasta i Elbląga oraz duża grupa sportowców z Iławy. Wśród gości znalazł się m.in. Łukasz Józefiak, uczestnik nowego polsatowskiego show „Ninja Warriors Polska”.

– Duża liczba uczestników spoza Susza wyraźnie pokazuje, że otwarta w naszym mieście „klatka” dobrze wpisała się w rosnącą falę popularności zawodów OCR i crossfit. Chcemy to wykorzystać, dlatego już planujemy następną imprezę z Raptoringiem XL w roli głównej – dodaje Mariusz Augustyniak.


Klasyfikacja końcowa Raptor Games Susz 2019:

Kategoria Kobiet
I miejsce Ola Józefiak
II miejsce Magda Godlewska
III miejsce Malwina Laskowska

Kategoria Mężczyzn
I miejsce Przemysław Trapkowski
II miejsce Łukasz Józefiak (uczestnik Ninja Warrior Polska)
III miejsce Mariusz Augustyniak

Kategoria Kids
I miejsce Eryk Soboczyński
II miejsce Emilia Kaca
III miejsce Natalia Gutowska

Kategoria Junior
I miejsce Maks Godlewski
II miejsce Bartosz Zalewski
III miejsce Leo Józefiak

red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: susz.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5