TENIS STOŁOWY|| Trzecie miejsce Gabrieli Grzywacz w turnieju WTK

2019-09-24 09:11:58(ost. akt: 2019-09-24 09:20:45)
Trenerka Emilia Włodarska i jej zawodniczka, 12-letnia Gabriela Grzywacz

Autor zdjęcia: archiwum sekcji tenisa stołowego

W ostatnia sobotą (21 września) w Działdowie rozegrany został Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny młodzików i kadetów w tenisie stołowym. Bardzo dobrze w tych zmaganiach zaprezentowała się Gabriela Grzywacz, która wywalczyła trzecie miejsce w kat. młodziczek.
Sekcję tenisa stołowego Jezioraka Iława w Działdowie reprezentowali Gabriela Grzywacz, Agata Wrzosek, Michał Wrzosek i Zofia Kamińska.
— Na szczególną uwagę zasługuje gra Gabi Grzywacz, która wyróżnia się na tle innych zawodników naszej sekcji. Podczas turnieju w Działdowie iławianka zajęła trzecie miejsce — mówi Emilia Włodarska, trenerka prowadząca w Iławie zajęcia z tenisa stołowego.

12-letnia Gabriela podczas rozgrywek przegrała tylko raz — w pierwszym pojedynku pokonała ją Maria Skarżyńska z Pisanicy, która ostatecznie zajęła 1. miejsce w całym turnieju WTK młodziczek. Natomiast zawodniczka Jezioraka później już tylko wygrywała. Cztery zwycięstwa dały jej trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.
— Gabrysia trenuje trzy razy w tygodniu. Jestem z niej bardzo dumna — dodaje Włodarska. Gabrysia idzie więc śladami swoje trenerki, która w przeszłości w Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych także stawała na podium w kat. młodziczka, kadetka a w 2016 roku był druga wśród seniorek.

A jak poszło naszym pozostałym reprezentantom? Agata Wrzosek w tej samej kategorii zajęła miejsce w przedziale 7-8, natomiast wśród kadetek (można było grać w dwóch kategoriach) w przedziale 9-12, tak samo jak Zofia Kamińska. Michał Wrzosek turniej młodzików zakończył na pozycjach 17-21, a kadetów: w przedziale 17-18.