„Czwórka” to Smart Szkoła! Iławska podstawówka wygrała mobilną pracownię komputerową!

2019-09-23 13:56:51(ost. akt: 2019-09-23 14:06:20)
Filip Glock, uczeń klasy 8a SP 4 w Iławie oraz Sebastian Rynkowski, nauczyciel czuwający nad udziałem placówki oświatowej w konkursie #OSEWyzwanie

Filip Glock, uczeń klasy 8a SP 4 w Iławie oraz Sebastian Rynkowski, nauczyciel czuwający nad udziałem placówki oświatowej w konkursie #OSEWyzwanie

Autor zdjęcia: archiwum SP4 Iława

Jednym z priorytetów Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie to iść z duchem czasu. Pracownicy placówki, a także prężnie działająca Rada Rodziców dołożyli wszelkich starań, aby każda sala wyposażona była w komputer z dostępem do internetu, projektor multimedialny i nagłośnienie. Nie każda szkoła może się tym poszczycić... Na tym jednak nie koniec!
— Byliśmy świadomi, że jednym z działań wpływających na rozwój szkoły było zapewnienie jej bezpiecznego i szybkiego dostępu do internetu. Cel ten udało się zrealizować i w ubiegłym roku szkolnym podpisaliśmy umowę z OSE - Ogólnopolską Siecią Edukacyjną — tłumaczy Kazimierz Tyszkiewicz, dyrektor SP4.

Jako jedna z pierwszych szkół w województwie a pierwsza w powiecie iławskim placówka otrzymała całkowicie za darmo symetryczny, szerokopasmowy dostęp do internetu o prędkości 100 Mb/s.
— Niewątpliwie pozwoliło to na rozwój nowych form kształcenia oraz zdobycie nowych kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Szerokopasmowy internet pozwala na jeszcze lepsze wykorzystanie infrastruktury szkolnej — dodaje dyrektor "Czwórki".

Kolejnym krokiem do dalszego rozwoju informatycznego szkoły był udział w projekcie „Aktywna tablica”. W efekcie tych działań pozyskano środki z Ministerstwa Edukacji Narodowej na zakup dwóch monitorów dotykowych o przekątnej 75 cali.

— W sierpniu postanowiliśmy spróbować naszych sił w konkursie #OSEWyzwanie ogłoszonym przez Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Udało się! Wygraliśmy mobilną pracownię komputerową! — mówi zadowolony Kazimierz Tyszkiewicz.

Warunki konkursu były następujące:
— Zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna.
— Przygotowanie i wysłanie pracy konkursowej pt. „Smart Szkoła”.
— Zgłoszenie inicjatywy w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowanie (#CodeWeek2019),
— Zgłoszenie nauczyciela do OSEHero.

Nad całością czuwał nauczyciel informatyk, Sebastian Rynkowski, pomysłodawca tego przedsięwzięcia. Zresztą nie tylko tego! Z kolei do przygotowania pracy konkursowej zaangażowani byli uczniowie szkoły. Komisja wybrała najciekawszą pracę. Wygrała wizja smart szkoły według Filipa Glocka, ucznia klasy 8a. Jego talent plastyczny mogliśmy już podziwiać w ubiegłym roku na szkolnej wystawie jego prac.

— W piątek 20 września okazało się, że nasze wysiłki przynoszą efekt, od tego roku szkolnego będziemy dysponować mobilną salą komputerową, z 16 laptopami i z punktem dostępowym do internetu. Wszystkie powyższe działania mają na celu otwarcie szkoły na nowe technologie a przez to sprawianie, by lekcje były bardziej interesujące — podsumowuje dyrektor "Czwórki".

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Nadesłane przez SP4 Iława

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. podleśniak #2794873 | 83.9.*.* 23 wrz 2019 15:13

    SUPER szkoła, SUPER młody artysta, SUPER nauczyciel, SUPER dyrektor, "czwórka" górą. Brawo, brawo, brawo!!!!!!!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5