Znamy wyniki sobotnich meczów (6 goli M. Karczewskiego!). A dziś derby w Iławie i Frednowych

2019-09-15 10:21:47(ost. akt: 2019-09-15 11:29:25)
Po pucharowej potyczce w Wikielcu, czas na ligowe emocje w Iławie

Po pucharowej potyczce w Wikielcu, czas na ligowe emocje w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

To była udana ligowa sobota (14 września) dla drużyn Unii Susz, Czarnych Rudzienice i Olimpii Kisielice, które zdobyły wczoraj po trzy punkty. Ostatnia z tych ekip pokonała w derbowym pojedynku Osę Ząbrowo.
IV LIGA
Dziś także będzie derbowo, a uwaga większości kibiców nie tylko z powiatu iławskiego, ale także z województwa warmińsko-mazurskiego skierowana będzie na stadion przy ulicy Sienkiewicza 1 w Iławie, gdzie Jeziorak w meczu na szczycie forBET IV ligi podejmie GKS Wikielec.

O podtekstach i smaczkach oraz o bliskości (nie tylko geograficznej) związanych z meczami tych dwóch klubów wspominaliśmy przy okazji relacji ze spotkania Wojewódzkiego Pucharu Polski (dla zainteresowanych LINK). Po pierwszej rundzie trenerskiego pojedynku Wojciechów na razie 1:0 prowadzi Wojciech Figurski (Jeziorak wygrał w Wikielcu w pucharowej potyczce 4:2), jednak Wojciech Tarnowski raczej w tym sezonie nastawił się przede wszystkim na wygrane w lidze. Póki co, jego zespół zwyciężył we wszystkich (!) sześciu meczach tego sezonu i jest liderem.

Dziś druga runda tego pojedynku. Początek meczu o 16.00. Jeśli Jeziorak wygra, to wskoczy na trzecie (a może nawet drugie, w przypadku wpadki Polonii Lidzbark Warmiński) miejsce w tabeli. Każdy w Iławie zdaje sobie jednak z tego sprawę, że o trzy punkty w tym meczu może być trudniej niż o wyeliminowanie zespołu z Wikielca z WPP.

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowała wczoraj Unia Susz. Tym razem zespół trenera Jarosława Chodowca pokonał na swoim terenie Ewingi Zalewo – to kolejne derby (powiatu) w ten weekend.

Suszanie są już na drugim miejscu w tabeli, czyli są na dobrej drodze, aby osiągnąć cel – po sezonie degradacji powrócić do IV ligi. - Wracamy na właściwe tory – podsumowuje krótko Chodowiec. Tym razem na listę strzelców wpisał się Krystian Staniec (trzykrotnie) oraz Dariusz Laskowski.

A KLASA (gr. 4)
Awans marzy się też Czarnym z Rudzienic. Zespół trenera Jarosława Płoskiego także jest wiceliderem w swojej lidze.

W sobotę Czarni na swoim terenie rozbili Iskrę Narzym 7:0, aż sześć goli w tym pojedynku zdobył Marcin Karczewski, który po odejściu z poprzedniego klubu (GKS Wikielec) już nawet zastanawiał się, czy nie zawiesić butów na kołku. Ciężko by było Karczewskiemu żyć bez piłki (i goli) więc zakotwiczył jeszcze w drużynie z Rudzienic, dla której zdobył już 10 bramek w zaledwie pięciu meczach! Tym razem napastnik z Iławy strzelał w 23, 45, 60, 65, 81 i 86 minucie. Jedno trafienie dołożył jeszcze Bartosz Lisiak (na 5:0 w 68 min).

Dziś dokończenie 5. serii. We Frednowych o 14.00 rozpocznie się mecz LZS-u (9. miejsce i 4 punkty na koncie) z zajmującym ostatnią lokatę w tabeli i nieposiadającym na razie ani jednego punktu Orłem Ulnowo.

B KLASA (gr. 4)
W rozegranych w Ząbrowie derbach Osa uległa Olimpii Kisielice 2:5, do przerwy był remis 1:1.

Dziś Zamek Szymbark gra u siebie z Mewą Smykowo, początek o 14.00

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5