110 policyjnych interwencji przez weekend. Oczywiście, nie zabrakło pijanego za kierownicą

2019-09-10 12:40:43(ost. akt: 2019-09-10 12:52:00)

Autor zdjęcia: policja.pl

W miniony weekend policjanci z powiatu iławskiego zrealizowali 110 interwencji. Na naszych drogach doszło w tym czasie do 10 kolizji oraz 1 wypadku. Podczas działań „Kaskadowy pomiar prędkości” w ręce funkcjonariuszy wpadło 23 kierujących, którzy nie przestrzegali obowiązujących ograniczeń prędkości. Ponadto, policjanci wyeliminowali z ruchu jednego kierującego, który nie dość, że jechał po alkoholu, to jeszcze bez wymaganych uprawnień, a w pojeździe miał foliowe zawiniątko z amfetaminą.
Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego doszło w miniony piątek (06.09.19) ok. godz. 17:40 na drodze krajowej nr 16, w miejscowości Rudzienice. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 38-latka kierująca ciężarowym fordem, nie mając pewności, co do możliwości wykonania skrętu w lewo, nie zachowała należytej ostrożności i doprowadziła do zderzenia z volkswagenem passatem, którym poruszał się wyprzedzający ją w tym momencie 51-letni mieszkaniec powiatu iławskiego.

Obrażeń doznali obydwoje kierujący pojazdami. Osoby te zostały przetransportowane karetkami do szpitala, gdzie pozostały pod obserwacją lekarzy. Uszkodzenia w pojazdach wykluczyły je z możliwości dalszego uczestniczenia w ruchu lądowym.

- Policja przypomina i przestrzega: wykonując manewr lewoskrętu z przekroczeniem osi jezdni, należy mieć absolutną pewność, że żaden kierujący nie podjął manewru wyprzedzania naszego pojazdu. Należy także upewnić się, że żaden pojazd nie znajduje się w tzw. martwym polu lusterka wstecznego - uczulają policjanci z KPP Iława.

>>> Podczas tego weekendu, w sobotę (07.09.19) iławscy policjanci włączyli się do ogólnopolskich działań pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Niestety nadmierna prędkość nadal pozostaje główną przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Już od wczesnych godzin rannych policjanci kontrolowali i represjonowali kierowców, którzy zlekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości. W trakcie prowadzonych działań skontrolowali 58 pojazdów i ujawnili 23 kierowców, którzy złamali obowiązujące w tym zakresie przepisy.

Niestety również w ten weekend, na drogach powiatu nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców bez wyobraźni.
- Pomimo ciągłych apeli, restrykcyjnych przepisów i surowych kar, nadal zdarzają się tacy, którzy nie boją się wsiąść za kierownice „po kieliszku”, czy po zażyciu narkotyków. Policjanci systematycznie kontrolują stan trzeźwości kierujących i eliminują nietrzeźwych z dróg. Reagują też na każdy sygnał przekazany przez innych kierowców, uczestników ruchu drogowego, nawet ten anonimowy. W ten sposób możemy wspólnie ochronić mieszkańców przed skutkami brawurowej jazdy takich nieodpowiedzialnych kierowców - czytamy w poweekendowym raporcie.

W sobotę (07.09.2019), kilka minut po północy w miejscowości Piotrkowo policjanci z Susza zatrzymali do kontroli drogowej kierującego daewoo. Jazda kierującego wydała im się podejrzana, zwłaszcza że na widok radiowozu kierowca przyśpieszył. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem 27-latka. Przypuszczenia ich okazały się słuszne, ponieważ badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. Ale to jeszcze nie koniec kłopotów 27-latka. Okazało się, że prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień, a ponadto, w trakcie kontroli policjanci znaleźli w samochodzie mężczyzny zawinięty w folię biały proszek. Dalsze ustalenia funkcjonariuszy wykazały, że była to amfetamina.

27-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Teraz przed sądem odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie środków odurzających.

>>> W trakcie minionego weekendu policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem uczestników różnego typu imprez odbywających się w powiecie iławskim m.in. IX Iławskiego Półmaratonu La Rive im. Antoniego Gierszewskiego i promowali zasady bezpieczeństwa wśród najmłodszych podczas biegu przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Ja też lubię biegać”.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5