Piłkarski weekend rozpocznie się tradycyjnie w Wikielcu. Sprawdź rozkład jazdy naszych drużyn

2019-09-06 10:45:17(ost. akt: 2019-09-06 11:19:00)
Czarni Rudzienice zagrają w sobotę w Kurzętniku z Zamkiem

Czarni Rudzienice zagrają w sobotę w Kurzętniku z Zamkiem

Autor zdjęcia: Czarni Rudzienice

Sezon piłkarski 2019/20 rozpędził się już na dobre. Przed drużynami występującymi w forBET IV lidze i klasie okręgowej szósta kolejka rozrywek, przed ekipami z A i B klasy czwarta seria meczów. Zapraszamy na spotkania ligowe do których dojdzie w ten weekend (6-8 września).
IV LIGA
Jako pierwszy o ligowe punkty powalczy GKS Wikielec. To już powoli staje się tradycją, że drużyna z gminy Iława gra w piątkowe wieczory i rozpoczyna piłkarski weekend.

GKS to — póki co — niepokonany lider forBET IV ligi. Zespół trenera Wojciecha Tarnowskiego odniósł pięć zwycięstw z rzędu i dość wyraźnie prowadzi w klasyfikacji. Dziś szkoleniowca czeka pojedynek z ekipą z rodzinnego miasta — Tarnowski pochodzi z Korsz, a właśnie z tamtejszym MKS-em gra w piątek 6. sierpnia o 18.00 drużyna z Wikielca.

Jeziorak Iława, który zaliczył trzy wygrane z rzędu i dość szybko wdrapał się na najniższy stopień podium, tym razem jedzie na obcy teren. Zespół grającego trenera Wojciecha Figurskiego (już 5 goli w tym sezonie!) tym razem zmierzy się z Pisą Barczewo (sobota 7 września, godz. 14.00).

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Chcąca wrócić na IV-ligowy front Unia Susz na razie gra mocno w kratkę. Spotkania wygrane przeplatała do tej pory porażkami (3:2 na korzyść zwycięstw) i aktualnie jest czwarta w tabeli. W 6. kolejce drużyna Jarosława Chodowca jedzie do Olsztynka na spotkanie z Olimpią, mecz zostanie rozegrany w sobotę 7 września o 17.00.

A KLASA (gr. 4)
Do ciekawego meczu może dojść w sobotę o 16.00 w Kurzętniku, gdzie zajmujący trzecie miejsce w tabeli Zamek podejmie Czarnych Rudzienice, którzy są o lokatę niżej. Czarnych od początku tego sezonu prowadzi trener Jarosław Płoski, były szkoleniowiec GKS-u Wikielec.

Tego samego dnia, o tej samej porze (sobota, 16.00), rozpocznie się mecz MKS Działdowo — LZS Frednowy. W kolejnej ekipie z gminy Iława nastąpiła zmiana na stanowisku trenera: duet Piotr Dymowski/ Przemysław Roszkowski już nie pełni tej funkcji, za wyniki drużyny z Frednowych odpowiada teraz Paweł Korpalski.

Jedynym naszym zespołem z A klasy, który w 4. kolejce zagra na swoim terenie, jest Orzeł Ulnowo, który przed rozgrywkami został przeniesiony z gr. 2 do bliższej sobie gr. 4. Ulnowianie w sobotę o 16.00 podejmą u siebie Radomniaka Radomno.

B KLASA (gr. 4)
W sobotę derby w Kisielicach: o 16.30 rozpocznie się mecz miejscowej Olimpii (4 punkty po trzech kolejkach) z nieposiadającym na razie żadnej zdobyczy Zamkiem Szymbark.

Osa Ząbrowo gra w niedzielę o 13.00 na wyjeździe z Żakiem Jamielnik.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5