Motor Lubawa — Jeziorak Iława w 1/8 finału WPP. A w suskiej Unii kryzys trwa

2019-08-30 13:20:54(ost. akt: 2019-08-30 13:48:28)
Trenerzy Krzysztof Malinowski (Motor Lubawa, na pierwszym planie) i Wojciech Figurski (Jeziorak, na dalszym planie) znowu będą mieli okazję do rywalizacji swoich drużyn. Tu akurat szkoleniowcy witają się przed meczem IV ligi rozegranym w rundzie wiosennej

Trenerzy Krzysztof Malinowski (Motor Lubawa, na pierwszym planie) i Wojciech Figurski (Jeziorak, na dalszym planie) znowu będą mieli okazję do rywalizacji swoich drużyn. Tu akurat szkoleniowcy witają się przed meczem IV ligi rozegranym w rundzie wiosennej

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W piątkowe (30 sierpnia) południe w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej przeprowadzono losowanie par 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Na tym etapie rozgrywek do 12 zwycięzców par II rundy (o czym poniżej) dołączy czwórka trzecioligowców: Sokół Ostróda, Kaczkan Huragan Morąg, Znicz Biała Piska i Concordia Elbląg.
Dokonano podziału terytorialnego na cztery koszyki, w którym każda z trzecioligowych drużyn była rozstawiona. Mecze 1/8 finału przewidziane są na 11 września 2019 r.

Po środowym meczu GKS-u Wikielec z Jeziorakiem Iława szykują się kolejne pucharowe derby powiatu iławskiego. Tym razem drużyna grającego trenera Wojciecha Figurskiego, która pokonała GKS 4:2 [relacja z meczu TUTAJ] zmierzy się w Lubawie z także IV-ligowym Motorem.

Oto wszystkie pary 1/8 finału WPP:
Motor Lubawa – Jeziorak Iława
Jordan Kazanice – Sokół Ostróda
Szeląg Kormoran Zwierzewo – Kaczkan Huragan Morąg
Tęcza Biskupiec – Polonia Lidzbark Warmiński
Śniardwy Orzysz – MKS Korsze
Mamry Giżycko – Znicz Biała Piska
Barkas Tolkmicko – Stomil II Olsztyn
Wilczek Wilkowo/Pisa Primavera Barczewo – Concordia Elbląg

>>> Jak można zauważyć, nie ma już w tym gronie Unii Susz. Oto relacja z przegranego przez ten zespół meczu WPP z Jordanem Kazanice.

Kryzys trwa — Unia Susz żegna się z WPP
W środę drużyna Unii wybrała się na mecz drugiej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski do Kazanic. Niestety mocno osłabieni biało-niebiescy ulegli Jordanowi. W tym meczu z różnych przyczyn nie mogli zagrać tacy zawodnicy jak: Ł. Luliński, M. Wiśniewski, J. Lewandowski, J. Urbański, A. Jastrzębski, Krause, D. Laskowski, K. Kozłowski oraz P. Puwalski.

Spotkanie rozpoczęło się dla Unii pomyślnie, bo w 7 min. gola po ładnej akcji całego zespołu zdobył Krystian Staniec, jednak w 39 minucie doszło do groźnej sytuacji. Zawodnik gospodarzy pchnął Mateusza Musińskiego, który niefortunnie zderzył się z naszym bramkarzem Karolem Chodowcem. Po tym zdarzeniu obaj zawodnicy nie byli w stanie kontynuować gry w pełni sił, a Musiński tracił świadomość. Niestety na ławce rezerwowych nie było żadnej zmiany, więc zawodnicy ci nie mogąc poruszać się, tylko stali na boisku.

Kontuzje okazały się poważne, a "goła" jedenastka piłkarzy Unii nie była w stanie rywalizować z przeciwnikami jak równy z równym. W ostatecznym rozrachunku Unia przegrała mecz i kończy przygodę z WPP.

— Dziękuję tym, którzy w tym meczu zostawili serca na boisku. Dla nas puchar się skończył, więc możemy się skupić na rzeczy najważniejszej: grze w lidze — podsumowuje mecz z Jordanem trener Jarosław Chodowiec.

Jordan Kazanice — Unia Susz 2:1 (0:1)
0:1 — Krystian Staniec (7), 1:1 - Marcin Frankiewicz (65), 2:1 — Piotr Rykaczewski (78)

UNIA: K.Chodowiec — P.Bieńkowski, M. Musiński, D. Zakrzewski, Sz. Hanas, J. Gula, K. Szymanowski, R. Kruczkowski, M. Kacziński, K. Koper, K. Staniec

źródło relacji: unia-susz.pl


pes, red
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5