Zespoły PGNiG Superligi zagrają w Iławie mecz! Damian Przytuła wystąpi w rodzinnym mieście

2019-08-08 13:54:30 (ost. akt: 2019-08-08 17:02:02)
Damian Przytuła (MMTS Kwidzyn) w akcji

Damian Przytuła (MMTS Kwidzyn) w akcji

Autor zdjęcia: facebook MMTS Kwidzyn

W piątek 23 sierpnia święto piłki ręcznej w mieście nad Jeziorakiem — w hali widowisko-sportowej dojdzie do meczu kontrolnego dwóch zespołów występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki ręcznej seniorów w Polsce. Do Iławy przyjeżdża MMTS Kwidzyn i Energa Wybrzeże Gdańsk. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!
Rozgrywki PGNiG Superligi rozpoczną się dokładnie tydzień po tym test-meczu. Dla obu zespołów będzie to zatem prawdopodobnie ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek 2019/20.
Oczywiście nie ma przypadku w tym, że to akurat w Iławie dojdzie do pojedynku dwóch drużyn występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Po pierwsze: w kadrze MMTS-u jest iławianin Damian Przytuła, który na swym koncie ma już także debiut w reprezentacji Polski seniorów. Dla wychowanka Jezioraka spotkanie do którego dojdzie w piątek 23 sierpnia będzie więc okazją do zaprezentowania się przed rodzimą publiką, przed którą jeszcze kilka sezonów temu grał w rozgrywkach III ligi (potem nastąpiło ekspresowe przyspieszenie kariery iławianina).

Po drugie, zacieśnia się współpraca pomiędzy klubem z Kwidzyna i II-ligowcem z Iławy.
— Wpadliśmy na pomysł, aby przed nowym sezonem zorganizować w Iławie mecz drużyn z PGNiG Superligi. Oczywiście bardzo zależało nam na tym, aby wystąpił w nim MMTS, z Damianem Przytułą w składzie — mówi Łukasz Kamiński, wiceprezes Jezioraka ds. piłki ręcznej oraz jednocześnie zawodnik zespołu, który niedługo rozpocznie kolejny sezon w drugiej lidze.

— Chcemy promować szczypiorniaka w Iławie i okolicach, a chyba nie ma lepszej formy promocji, niż zaproszenie drużyn z PGNiG Superligi. Do tego obecność Damiana w zespole MMTS-u oraz w kadrze Polski jest najlepszym dowodem na to, że z Iławy również można ruszyć w wielki świat piłki ręcznej — dodaje Kamiński. W przyszłości najzdolniejsi młodzi zawodnicy Jezioraka będą mieli szansę rozwijać swoje talenty w silnym klubie z Kwidzyna.

Jak już wspomnieliśmy, spotkanie MMTS Kwidzyn — Energa Wybrzeże Gdańsk zostanie rozegrane w piątek 23 sierpnia. Początek o godzinie 17.30.

Wstęp jest bezpłatny! Zapraszamy już teraz.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5