Unia Susz przegrała baraże i spada z IV ligi do okręgówki

2019-06-30 10:13:01(ost. akt: 2019-06-30 10:28:09)
Zdjęcie ilustracyjne. Kapitan Unii Susz podczas meczu z Jeziorakiem Iława

Zdjęcie ilustracyjne. Kapitan Unii Susz podczas meczu z Jeziorakiem Iława

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Niestety, drużyna trenera Jarosława Chodowca po wczorajszej porażce w Ornecie (3:1 dla gospodarzy) spada do klasy okręgowej. Miejmy nadzieję, że tylko na rok, a Błękitni w przyszłych rozgrywkach będą rywalizowali m.in. z Jeziorakiem Iława i GKS-em Wikielec.
W zakończonym niedawno sezonie 2018/19 suska Unia zajęła 12. miejsce w tabeli IV ligi (27 punktów na koncie). To oznaczało, że wraz z Romintą Gołdap, która zajęła 13. pozycję w klasyfikacji końcowej, o utrzymanie będzie musiała walczyć w barażach. I jak się okazało, żadna z nich zadania nie wykonała i obie lecą na przyszły sezon do okręgówki.

Rywalem Unii w barażach byli Błękitni Orneta. Przeciwnicy suszan w niedawno zakończonym sezonie wywalczyli wicemistrzostwo grupy 2. warmińsko-mazurskiej klasy okręgowej.

W pierwszym meczu, rozegranym w środę (26. czerwca) w Suszu, zespół trenera Jarosława Chodowca (akurat w tym meczu drużyna grała pod jego nieobecność) wygrał 3:2 (do przerwy 1:2 dla Błękitnych). Gole dla Unii w tym spotkaniu zdobyli Mateusz Wiśniewski, Jakub Gula i Cezary Dedek.

W rewanżu rozegranym w sobotę w Ornecie, drużyna z Susza poległa 1:3 (jedynego gola dla Unii zdobył Krystian Staniec) a to oznacza, że w dwumeczu barażowym była gorsza od rywala i spada z IV ligi.

- Pozostaje nam teraz walka o awans w przyszłym sezonie - mówi trener Jarosław Chodowiec, który prawdopodobnie będzie prowadził zespół także w okręgówce.

>>> W drugim barażu Pisa Barczewo pokonała Romintę Gołdap (w Gołdapi Rominta wygrała 2:1, ale wczorajszy rewanż zakończył się wygraną Pisy 6:0!). Zatem ekipy Błękitnych i Pisy awansowały do IV ligi, w której występuje m.in. Jeziorak Iława i GKS Wikielec.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5