Unia Susz w barażach powalczy o utrzymanie w forBET IV lidze

2019-06-23 09:13:18 (ost. akt: 2019-06-23 09:22:16)
Drużyna Unii Susz przed ligowym meczem w Iławie

Drużyna Unii Susz przed ligowym meczem w Iławie

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W sobotę (22 czerwca) rozegrano ostatnią kolejkę piłkarskiej III ligi. Wiadomo już na pewno, że do warmińsko-mazurskiej fotBET IV ligi spada Mazur Ełk, a to oznacza, że Unia Susz o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej będzie walczyła z Błękitnymi Orneta.
Przed ostatnią kolejką sezonu 2018/19 III ligi wiadomo było, że drużynę z Susza czekają najpewniej baraże o utrzymanie. Unia zagrałaby w nich zarówno w sytuacji, w której z III ligi spadłyby obie drużyny z woj. warmińsko-mazurskiego, jak i wtedy, gdy zdegradowana zostałaby tylko jedna. Jeśli Huragan Morąg i Mazur Ełk by się obroniły, to wówczas i Unia cieszyłaby się z utrzymania.

Tak się jednak nie stało. Mazur w ostatniej kolejce przegrał na wyjeździe z Polonią Warszawa i leci z ligi. Huragan za to wygrał w Łowiczu z Pelikanem (1:0) i zagwarantował sobie utrzymanie.

- Przed nami zatem mecze barażowe o utrzymanie, rywalem będą Błękitni Orneta– mówi Andrzej Puwalski, kierownik Unii. Przeciwnicy suszan w niedawno zakończonym sezonie wywalczyli wicemistrzostwo grupy 2. warmińsko-mazurskiej klasy okręgowej.

- Do pierwszego spotkania dojdzie w najbliższą środę 26. czerwca o godzinie 17.00 w Suszu. Rewanż w sobotę 29. czerwca w Ornecie, o tej samej godzinie. W tym tygodniu ma przyjść fala upałów, więc być może przesuniemy rozpoczęcie obu spotkań o godzinę; z 17 na 18. Jutro będziemy o tym dyskutować z Błękitnymi i Warmińsko-Mazurskim Związkiem Piłki Nożnej – dodaje Puwalski.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5