Policjanci podsumowali weekend. Jeden z kierowców miał 3,5 promila

2019-06-18 10:26:32 (ost. akt: 2019-06-18 10:37:05)

Autor zdjęcia: pk/Archiwum GO

Blisko 150 interwencji przeprowadzili policjanci powiatu iławskiego w miniony weekend. Sporo było awantur domowych, oraz interwencji na drogach. Jeden z kierowców miał 3,5 promila alkoholu we krwi.
Od piątku do niedzieli policjanci powiatu iławskiego interweniowali 143 razy. Reagowali na wszelkiego typu przestępstwa i wykroczenia m.in. dotyczące naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego, osób nietrzeźwych w miejscach publicznych, kradzieży mienia czy zakłócania ciszy nocnej. W 13 przypadkach funkcjonariusze interweniowali w związku z domowymi awanturami, natomiast 28 interwencji dotyczyło zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu iławskiego doszło do 4 zdarzeń drogowych, w tym 1 wypadku i 3 kolizji. Do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia drogowego doszło już w piątek (14.06.19) w godzinach wieczornych w Iławie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca seatem 23-latka wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem, w wyniku czego doprowadziła do bocznego zderzenia pojazdów. Kierowca hondy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Policjanci szczegółowo wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Ponadto, w niedzielę (16.06.2019 r.) funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 1 kierującego, który zdecydował się prowadzić, pomimo wcześniej spożytego alkoholu. 49-latek został zatrzymany przez policjantów, kiedy golfem jechał ulicą Jagiellończyka w Iławie. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie się musiał tłumaczyć przed sądem.

W trakcie minionego weekendu iławscy policjanci zatrzymali również prawa jazdy 2 kierowcom za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h. Jeden z nich, 32-latek pędził przez Biskupiczki z prędkością 112 km/h, natomiast drugi – 40-letni mężczyzna został zatrzymany w Ząbrowie i przekroczył dozwoloną tu prędkość o 54 km/h. Obu mężczyznom policjanci zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy, a ponadto zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Żródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5