Top Disco 80’ — czeka nas muzyczna podróż w czasie!

2019-06-14 12:32:18(ost. akt: 2019-06-14 12:48:37)

Autor zdjęcia: ICK

Zapraszamy do Iławy na niezwykłą, muzyczną podróż do lat 80’. Wystąpią: SONIQUE, GINA G., JOY, BONEY M of Sheyla B. Koncerty odbędą się w sobotę 29. czerwca na boisku przy basenie miejskim (ul. Biskupska). Start: godz.19:00.
Cena biletu: 20zł (można je kupić w ICK od poniedziałku do piątku w godz.8-15) lub w salonie Empik. Dodatkowe informacje pod nr tel. 89 649 16 16.

Wykonawcy:
Sonique jest jedną z najciekawszych kobiet didżejów. Występowała w wielu miejscach na świecie. Koncertowała od Europy, przez Izrael, Egipt czy Hongkong aż po Stany Zjednoczone i Jamajkę. Największymi przebojami Sonique są utwory „It Feels So Good” i „Sky”, którymi podbiła wiele światowych list.

Joy to austriackie trio męskie, tworzące muzykę pop/italo disco, popularne w latach 80. Zespół zwrócił na siebie uwagę wydanym w 1985 roku singlem „Touch by Touch”, który osiągnął szczyty światowych list przebojów. Dzięki swojej pozytywnej melodyce i apolitycznym tekstom Joy stał się jednym z nielicznych zespołów występujących za „żelazną kurtyną” (1986 i 1987). Przez wiele lat swojej muzycznej działalności grupa stworzyła wiele przebojów i kultowych nagrań.

Solową karierę Gina T. rozpoczęła w roku 1989 w Niemczech. Jej utwory królowały na listach przebojów i otrzymały złote i platynowe nagrody w wielu miejscach na świecie. Największe przeboje to: „Baby Blue”, „Sail Over Seven Seas”, „Tonight’s So Cold”,”Tokyo By Night”, „In My Fantasy”, „Summertime – Summertime”. Oprócz śpiewu, Gina zajmuje się pisaniem tekstów dla wielu wokalistów i wokalistek. Gina T. ukrywała się również pod pseudonimem Gordon Namleit pisząc piosenki dla m.in: Claudii Jung oraz Francesco Napoli.

Boney M powstał w 1975 roku w RFN. Założyciel grupy – Frank Farian zebrał ciemnoskórych artystów pochodzących z Karaibów. Nazwa zespołu pochodziła od bohatera australijskiego serialu kryminalnego Boney. Grupa wydała mnóstwo przebojów i występował w wielu miejscach na świecie. Najbardziej znane utwory to: „Rasputin”, „Rivers of Babylon”,”Horray, Hooray, It’s a holiday”, „Gotta go home”, „El Lute” i „Bahama Mama”. Obecnie istnieje kilka zespołów, które firmują nazwę zespołu. W Iławie zagra Boney M of Sheyla B. a więc z wokalistą z pierwszego oryginalnego składu.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
materiały ICK


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5