Bilet na mecz Drwęca — Jeziorak kupisz tylko do dziś. Pojedynki Unia — GKS oraz Osa — Frednowy odwołane!

2019-04-26 11:04:32(ost. akt: 2019-04-26 12:08:24)
W meczu rundy jesiennej Jeziorak pokonał na swoim terenie Drwęcę 5:1

W meczu rundy jesiennej Jeziorak pokonał na swoim terenie Drwęcę 5:1

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Przed nami kolejny pasjonujący weekend z rozgrywkami piłkarskimi. Jeziorak gra na wyjeździe z nowomiejską Drwęcą. Nie dojdzie za to do spotkania w IV lidze pomiędzy Unią Susz a GKS-em Wikielec oraz do derbów w A klasie (Osa Ząbrowo — LZS Frednowy). Oba pojedynki zostały odwołane z powodu tragedii w rodzinie Bączków, związanej z tymi klubami.
IV LIGA
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie — Jeziorak Iława, sobota 27 kwietnia, 16:00

Iławianie należą do czołowych ekip IV ligi, Drwęca od dłuższego czasu tabelę ogląda z samego dołu, jednak mecze tych dwóch drużyn zawsze były emocjonujące i pełne walki. Tym razem nie będzie pewnie inaczej i gospodarze będą chcieli zepsuć Jeziorakowi bardzo udany start ligowej wiosny (trzy wygrane i remis).

Ważna informacja dla kibiców iławskiego klubu chcących wybrać się na ten pojedynek: zarząd KS Drwęca poinformował w środę, że bilety wstępu (cena 8 zł) na mecz z Jeziorakiem będą sprzedawane tylko od środy do dziś (piątek 26 kwietnia) w godzinach 9 - 17 w punkcie opłat NIEBIESKA 4 przy ul. Kazimierza Wlk. 4 w Nowym Mieście Lub..
W dniu meczu kasa będzie nieczynna! — czytamy w komunikacie. W rundzie jesiennej iławianie bez problemu pokonali Drwęcę 5:1.

Mecz Unia Susz — GKS Wikielec, zaplanowany na sobotę 27 kwietnia, został odwołany z powodu pogrzebu córki Krzysztofa Bączka, w przeszłości prezesa Unii, a aktualnie — prezesa GKS-u.
Nowy termin tego pojedynku nie jest jeszcze ustalony.

A KLASA
gr. 2
Orzeł Ulnowo — GLKS Jonkowo, sobota 27 kwietnia, 16:00

Dwa tygodnie temu (13. kolejka) Orzeł pokonał 2:0 lidera, którym wówczas był Barkas Tolkmicko. Teraz liczymy na powtórkę z historii — do Ulnowa przyjeżdża w sobotę zespół z Jonkowa, który obecnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy 2 B klasy.

gr. 4
Czarni Rudzienice — Ossa Biskupiec Pomorski, sobota 27 kwietnia, 17:00

Czarni w poprzedniej kolejce grali ważny mecz — w Iłowie mierzyli się z walczącą o awans, podobnie jak zespół z Rudzienic, Polonią. Po pierwszej połowie drużyna trenera Pawła Korpalskiego prowadziła 1:0, jednak po przerwie straciła dwie bramki. Teraz czas na spotkanie z notowaną o pozycję niżej Ossą.

Osa Ząbrowo — LZS Frednowy, mecz odwołany

W Ząbrowie miało dojść do derbów: Osa miała w sobotę na swoim terenie podejmować LZS Frednowy. Oba zespoły walczą o utrzymanie w gronie A-klasowców, tyle że gospodarze mają tylko cztery punkty na swoim koncie, a goście 14.
Do meczu jednak nie dojdzie, z tego samego powodu co w przypadku pojedynku Unia — GKS. Z Osą związany jest bowiem Karol Bączek, brat zmarłej. Nowy termin tego pojedynku nie jest jeszcze ustalony.

B KLASA
gr. 4

Olimpia Kisielice — Sokół II Ostróda, sobota 27 kwietnia, 17:00

GKS Szymbark — Wel Bratian, niedziela 28 kwietnia, 13:00

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5