GKS Wikielec odpadł z pucharu [WIDEO, ZDJĘCIA]. Mecz w cieniu tragedii

2019-04-25 08:43:18(ost. akt: 2019-04-25 09:03:50)
Minuta ciszy tuż przed meczem

Minuta ciszy tuż przed meczem

Autor zdjęcia: Anita Szymańska

Spotkanie 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski pomiędzy GKS-em Wikielec a Concordią Elbląg odbywało się w przykrych okolicznościach. Wszyscy obecni na stadionie minutą ciszy uczcili pamięć zmarłych w ostatnich dniach: córki prezesa klubu GKS Wikielec Krzysztofa Bączka oraz znanego byłego sędziego międzynarodowego Alojzego Jarguza.
GKS Wikielec – Concordia Elbląg 0:3 (0:2)
0:1 – Tomczuk (15), 0:2 – Adam Skierkowski (34), 0:3 – Edil de Souza Barros (83)
CONCORDIA: Kacper Leszczyński, Edil de Souza Barros, Paweł Rogoz, Radosław Bukacki, Radosław Lenart, Sebastian Tomczuk, Adam Skierkowski, Tomasz Szawara, Patrycjusz Malanowski, Adam Duda, Michał Lewandowski.
Rezerwa: Mateusz Złotogórski, Mariusz Pelc, Dominik Pawłowski, Szymon Drewek, Szymon Ratajczyk, Marcin Kuczyński, Dawid Załucki,
GKS: Jacek Malanowski, Jakub Słomski, Adrian Korzeniewski, Piotr Kacperek, Mateusz Jajkowski, Marcin Karczewski, Michał Kwiatkowski, Łukasz Goździejewski, Borys Piórkowski, Michał Jankowski, Patryk Wodzicki.
Rezerwa: Mateusz Baczewski, Szymona Jajkowski, Remigiusz Sobociński, Adrian Płoski, Patryk Jaworski,

Trzecia konfrontacja na linii GKS – Concordia w sezonie 2018/19 zakończyła się porażką zespołu z Wikielca. W rozgrywkach ligowych dwukrotnie był remis: 2:2 w Elblągu i 1:1 w Wikielcu. W ćwierćfinale WPP lepsza okazała się jedenastka Concordii (trzeba dodać: zdecydowany lider ligowej tabeli) i to ona awansowała do półfinału.

Mecz na początku toczył się pod dyktando przyjezdnych, wszystkie bramki padły po stałych fragmentach gry. Wikielec nie odstawał od lidera IV ligi. Michał Jankowski, Adrian Korzeniewski oraz Adrian Płoski mogli wpisać się na listę strzelców, ale zabrakło precyzji. Concordia była w tym dniu lepsza. Mecz gospodarze kończyli z czerwoną kartką, którą obejrzał Patryk Wodzicki. Tak wiec pucharowa przygoda została zakończona.

Zaplanowany na najbliższą sobotę (27 kwietnia) ligowy mecz GKS-u Wikielec z Unią Susz został przełożony z uwagi na tragedię, którą wydarzyła się w rodzinie prezesa Baczka. Kolejny mecz GKS Wikielec rozegra w środę 1 maja o godz. 13:00 z Mrągowią Mrągowo, spotkanie odbędzie się w Wikielcu.

źródło: www.wikielecgks.pl
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5