Piłkarska A i B klasa wraca do gry! Z nowymi trenerami... lub bez trenerów

2019-04-05 10:37:19(ost. akt: 2019-04-05 15:25:50)
Orzeł Ulnowo ma nowego trenera — jest nim teraz iławianin Leszek Gajewski

Orzeł Ulnowo ma nowego trenera — jest nim teraz iławianin Leszek Gajewski

Autor zdjęcia: archwium Gazety Iławskiej

W niedzielę 28 października rozegrano ostatnie mecze ligowe sezonu 2018/19 w A i B klasie. Przerwa w rozgrywkach trwała więc aż ponad pięć długaśnych miesięcy! To zdecydowanie za dużo. Pół żartem można stwierdzić, że przez tak długi okres można zapomnieć w jakiej lidze się gra.
Ale w końcu wracają tak lubiane przez kibiców piłki nożnej rozgrywki A i B klasy, w których emocji nigdy nie brakowało. Weźmy na przykład takie derby LZS Frednowy — Czarni Rudzienice — aż żal odpuścić sobie taki mecz.
Zanim jednak zapowiemy pojedynki "Serie A" i "Serie B", to słowo o najbliższych spotkaniach naszych IV-ligowców, którzy rundę wiosenną rozpoczęli tydzień wcześniej.

IV LIGA
Jeziorak Iława — Zatoka Braniewo, sobota 6 kwietnia, godz. 16.00

Iławianie z wyjazdu do Mrągowa przywieźli punkt (gol na 1:1 grającego trenera Wojciecha Figurskiego). Tylko czy aż punkt? Zdaniem piłkarzy Jezioraka, tę zdobycz należy szanować i pamiętać, że Mrągowia grała u siebie i jest wysoko w tabeli (Jeziorak jest na 4. pozycji, Mrągowia jest o miejsce niżej).
Teraz zespół trenera Figurskiego podejmie na swoim terenie zajmującą 10. miejsce Zatokę Braniewo. Jesienią Jeziorak przegrał w Braniewie 2:3, zatem czas na rewanż.

Mamry Giżycko — Unia Susz, sobota 6 kwietnia, godz. 16.00

Unia kapitalnie rozpoczęła ligowe granie w 2019 roku. Zespół prowadzony przez Fabiana Wieliczkę wygrał w Suszu 3:1 z Tęczą Biskupiec (gole Krystiana Stańca, Łukasza Lulińskiego i Pawła Bieńkowskiego). W Giżycku będzie kontynuacja zwycięstw? Może być ciężko, bo Mamry są podrażnione ostatnią porażką w Wikielcu, jednak liczymy na Unię.

Olimpia II Elbląg — GKS Wikielec, niedziela 7 kwietnia, godz. 14.00

Drużyna trenera Jarosława Płoskiego w sobotę 30 marca pokonała na swoim terenie Mamry Giżycko 2:1 (gole Piotra Kacperka i Marcina Karczewskiego). Teraz zajmujący trzecie miejsce w tabeli GKS jedzie do teoretycznie słabszej Olimpii II Elbląg, ale trzeba pamiętać, że młodzież z rezerw Olimpii w pojedynku rundy jesiennej napsuła sporo krwi drużynie z Wikielca — GKS zremisował bezbramkowo na swoim terenie.

A KLASA
gr. 2
Victoria Rychliki — Orzeł Ulnowo, sobota 6 kwietnia, godz. 16.00

Od wyjazdu rozpoczynają wiosenne granie w lidze piłkarze z gminy Susz. Orzeł od przerwy zimowej ma nowego trenera — jest nim teraz iławianin Leszek Gajewski, który do zespołu ściągnął kilku zawodników z Iławy i okolic. Ulnowianie zajmują przed tą serią 8. miejsce, Victoria jest ostatnia w tabeli.

gr. 4
Iskra Narzym — Osą Ząbrowo, sobota 6 kwietnia, godz. 16.00

Spore zawirowanie w klubie z Ząbrowa. Piotr Lange, który zimą został trenerem Osy, ostatecznie zrezygnował z prowadzenia drużyny. Jak nam przekazał dziś prezes Rafał Żuchowski, walczący o utrzymanie ząbrowski zespół nie ma aktualnie szkoleniowca (oficjalnie będzie nim na razie właśnie Żuchowski), liczymy na szybkie wypełnienie tego wakatu.

KS Mroczno — Czarni Rudzienice, sobota 6 kwietnia, godz. 16.00

Za to na pewno nowego trenera mają w Rudzienicach. Za wyniki Czarnych odpowiadać będzie były piłkarz m.in. Jezioraka Iława i GKS-u Wikielec, a następnie trener (GKS Wikielec, Ewingi Zalewo, Drwęca NML, Motor Lubawa), iławianin Paweł Korpalski. Czarni walczą o awans do okręgówki. Zespół z Mroczna jest po drugiej stronie ligowej tabeli.

Grunwald Gierzwałd — LZS Frednowy, niedziela 7 kwietnia, godz. 14.00

We Frednowych jeżeli chodzi o trenera, a właściwie trenerów — bez zmian. Za wyniki drużyny odpowiada wciąż duet Piotr Dymowski/ Przemysław Roszkowski. Jak nam przekazał kierownik Krzysztof Soja, w zespole panuje bardzo dobra atmosfera. Do tego LZS bardzo się zimą wzmocnił. Do ekipy dołączyli bowiem doświadczeni piłkarze: Karol Dembiński (w przeszłości Jeziorak Iława, GKS Wikielec), Piotr Ciurkowski (te same kluby) oraz Tomasz Rakowski (kiedyś m.in. Osa Zabrowo i nie tylko). Zatem może w niedzielę jakaś niespodzianka i punkty przywiezione z boiska lidera? Frednowy — liczymy na Was!

B KLASA
gr. 4

Wel Bratian — Olimpia Kisielice, sobota 6 kwietnia, godz. 16.00
LZS Fijewo — GKS Szymbark, sobota 6 kwietnia, godz. 16.00

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5