Dziś o 17.00 w Wikielcu GKS zagra sparing ze Stomilem Olsztyn

2019-03-12 09:02:44(ost. akt: 2019-03-12 09:09:07)
Od 19 października 2018 trenerem Stomilu jest Piotr Zajączkowski, dobrze znany w Iławie i okolicach, bo prowadził miejscowy Jeziorak w czasach jego gry w II lidze

Od 19 października 2018 trenerem Stomilu jest Piotr Zajączkowski, dobrze znany w Iławie i okolicach, bo prowadził miejscowy Jeziorak w czasach jego gry w II lidze

Autor zdjęcia: Emil Marecki

I-ligowa drużyna ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego będzie sparingpartnerem IV-ligowego zespołu z gminy Iława. Do meczu kontrolnego dojdzie dziś (wtorek 12 marca) na stadionie w Wikielcu, początek o 17.00.
Jak wszyscy wiemy, Stomil Olsztyn w ostatnich miesiącach przeżywał bardzo trudny okres. Ostatecznie drużyna wystartowała w rundzie rewanżowej sezonu 2018/19 i — póki co — spisuje się co najmiej dobrze — olsztynianie w dwóch pierwszych wiosennych kolejkach zdobyli cztery punkty w meczach z wyżej notowanymi rywalami (zwycięstwo z GKS-em Tychy oraz remis z Sandecją Nowy Sącz).

Od 19 października 2018 roku trenerem I-ligowej drużyny jest Piotr Zajączkowski, dobrze znany w Iławie i okolicach, bo prowadził miejscowy Jeziorak w czasach jego gry w II lidze. To właśnie ten szkoleniowiec zgłosił się do klubu z Wikielca z propozycją rozegrania sparingu w środku tygodnia, na co przygotowujący się do wznowienia ligi GKS chętnie przystał.
— W przerwie zimowej nasza kadra mocno się rozbudowała. Wprowadziliśmy taki system, że ci piłkarze, którzy nie grają w weekend w meczach ligowych, będą w tygodniu rozgrywali sparingi, aby utrzymać gotowość bojową — mówi Piotr Zajączkowski, który cieszy się na przyjazd w okolice Iławy, gdzie wciąż ma wielu znajomych i jest dobrze kojarzony.

>>> Mecz rozpocznie się o 17.00, drużyny grać będą przy sztucznym oświetleniu. Początkowo podawano, że w przypadku złej pogody sparing zostanie odwołany, jednak jak nam przekazał dziś rano trener GKS-u Jarosław Płoski, raczej nic zagraża temu pojedynkowi. W obozie drużyny z Wikielca także duże zmiany; są odejścia z kadry, są też przyjścia. Po stronie tych pierwszych należy odnotować m.in. Pawła Tomkiewicza, który już jest w Sokole Ostróda. Kolejnym sparingiem GKS-u (sobota 16 marca) będzie pojedynek z Warmią Olsztyn, w Bielicach.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5