GKS Wikielec grał sparing z Huraganem, Unia walczyła z Olimpią, a Jeziorak ma wolne

2019-03-02 13:17:50(ost. akt: 2019-03-02 16:51:45)
GKS Wikielec, tu akurat podczas sparingu z Wkrą Zuromin

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Proszę sobie wyobrazić, że w momencie budowy sztucznego boiska na stadionie miejskim w Iławie byli przeciwnicy tego przedsięwzięcia. Tymczasem każdy zimowy weekend (i nie tylko weekend) pokazuje, że był to bardzo dobry pomysł, a boisko okazało się niezwykle potrzebne.
W zimowe weekendy praktycznie od godzin porannych sztuczna płyta stadionu przy ulicy Sienkiewicza jest areną zmagań drużyn piłkarskich przygotowujących się do rundy wiosennej. Tak jest na przykład dziś: o 11.00 rozpoczął się mecz kontrolny GKS-u Wikielec z Huraganem Morąg, na 13.00 zaplanowano test-mecz Unii Susz z Olimpią Olsztynek, a o 14.30 (może być drobne przesunięcie) na iławskim boisku zmierzą się drużyny U-17 ekstraklasowych klubów, Lechii Gdańsk i Jagiellonii Białystok.

W sobotę w Iławie grać miał też Jeziorak Iława, kolejny nasz IV-ligowiec, jednak sparing z Powiślem Dzierzgoń został odwołany – zespół trenowany przez iławianina Wojciecha Tarnowskiego już rozpoczął zmagania ligowe. W czwartek 7 marca Jeziorak zagra w Iławie z Huraganem Morąg (16.00), a w sobotę 9.03 z Warmią Olsztyn (12.00, prawdopodobnie w Szymbarku).

GKS Wikielec – Huragan Morąg 1:1 (1:1)
0:1 – Łysiak (12), 1:1 – Karczewski (22)
WIKIELEC: Malanowski – Kacperek, M. Jajkowski, Korzeniewski, Jankowski, Piórkowski, Kwiatkowski, Tomczyk, Kowalczyk, Karczewski, Sz. Jajkowski,
Zagrali także: Płoski, Sobociński, Tomkiewicz, Wodzicki, Słomski, Jaworski,

IV-ligowy zespół trenera Jarosława Płoskiego mierzył się dziś w sparingu z III-ligowcem z Morąga. Goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie (12 minuta i gol Piotra Łysiaka), a w 22 minucie wyrównał Marcin Karczewski, który z 16 metrów uderzył tuż pod poprzeczkę bramki.

Kolejny sparing GKS rozegra w najbliższy czwartek, kiedy to zmierzy się z Olimpią Olsztynek (godz. 20.00, sztuczne boisko w Iławie), a następnie zagra z Warmią Olsztyna (16 marca, miejsce do ustalenia).

Unia Susz – Olimpia Olsztynek 3:3 (0:3)
Gole dla Unii: Sawicki, Staniec, Kacziński,
UNIA: Chodowiec – Urbański, zawodnik testowany, Zakrzewski, Gula, Musiński, zawodnik testowany, Włodarczyk, Luliński, Lewandowski, Dedek
Zagrali także: Sawicki, Staniec, Kacziński, Kozłowski, zawodnik testowany,

Drużyna trenera Fabiana Wieliczki po pierwszej połowie przegrywała trzema bramkami. Po zmianie stron Unia doprowadziła do wyrównania, a wszystkie gole dla zespołu z Susza zdobyli zawodnicy, którzy na placu gry pojawili się w drugiej połowie: Marcin Sawicki, Krystian Staniec i Michał Kacziński.
- Kolejny sparing rozegramy za tydzień, w sobotę. Naszym rywalem będzie Pogoń Prabuty, ten mecz będziemy chcieli już rozegrać na naturalnej murawie – zapowiada trener Wieliczko.