Wielki odzew na jedno małe zdjęcie "Mechanika"

2019-02-25 14:18:15 (ost. akt: 2019-02-25 15:06:22)
"Najlepsza szkoła w mieście, która dała piękne wspomnienia" — między innymi takie komentarze pojawiały pod zdjęciem "Mechanika", które opublikowaliśmy na naszym profilu facebookowym

"Najlepsza szkoła w mieście, która dała piękne wspomnienia" — między innymi takie komentarze pojawiały pod zdjęciem "Mechanika", które opublikowaliśmy na naszym profilu facebookowym

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

IŁAWA\\\ Absolwenci "Mechanika" są dumni z faktu uczęszczania w przeszłości do tej szkoły. Świadczy o tym choćby fakt, jaki odzew na naszym facebooku wywołało zdjęcie budynku Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja.
W środę 30 stycznia korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na spacer nad Mały Jeziorak. Przy okazji zrobiliśmy zdjęcie położonego nad nim głównego budynku Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja. Wrzuciliśmy je na facebooka z podpisem: "Mechanik" wygrzewa się w słońcu i odpoczywa (przed powrotem uczniów z ferii;). Mamy tu absolwentów tej szkoły?".

>>> Przyznajemy od razu: choć w lokalnych mediach już trochę pracujemy, to i tak zaskoczyła nas reakcja na ten post. Reakcja bardzo pozytywna. Polubień, serduszek i innych form odniesienia się do tego niewinnego obrazka było prawie 300 (296 dokładnie — stan na poniedziałek 11 lutego). Jeszcze cenniejsze od podniesionych w górę kciuków były komentarze naszych internautów (ok. 200!), którzy szybko odpowiedzieli na nasze zaczepne pytanie, czy "Mamy tu absolwentów Mechanika?".

Jak się okazało, jest ich mnóstwo. Praktycznie każdy komentarz jak nie w superlatywach, to przynajmniej w dobrych słowach opisywał placówkę oświatową przy ul. Mierosławskiego. Widać po nich, że absolwenci Mechanika są dumni z faktu uczęszczania w przeszłości do tej szkoły.

Na facebooku można w takim komentarzu oznaczyć daną osobę z imienia i nazwiska. Tak też robili facebookowicze: oznaczali swoje koleżanki czy kolegów, z którymi chodzili do jednej klasy do Mechanika. No i się zaczęło: jedno małe zdjęcie wywołało wielki odzew. Internauci wspominali dobre czasy spędzone w murach i okolicach szkoły. Ba! sprawa tak się rozwinęła, że absolwenci zaczęli się umawiać na spotkania klasowe po latach! Bardzo nam miło, że Wam pomogliśmy odświeżyć dawne szkolne znajomości.


Mech@nik tu jest!
Oto niektóre komentarze zamieszczone pod zdjęciem Mechanika.
Marta Fryndt: Są, są absolwenci
Weronika Leśniewska: Absolwenci obecni jak najbardziej
Agnieszka Bartkiewicz: Moja kochana szkoła! Najlepsza
Karol Stój: Haaaaa moja kochana szkoła, pozdrawiam całe grono pedagogiczne
Robert Geniu Dłuszczakowski: Najlepsza szkoła. I pouczyć się można było i szopki poodstawiać. Taka pryma sort
Janiszek M-ta: Najlepsza szkoła w mieście, która dała piękne wspomnienia
Magdalena Bichta: Najlepsze czasy to te spędzone z moimi hotelarzami:) Świetna szkoła, wspaniałe wspomnienia:). Pozdrawiam całe grono pedagogiczne i pracowników szkoły
Jadwiga Kudell: Mile wspominam! Droga do szkoły, aleją nad jeziorem, sama przyjemność! Fajni nauczyciele i fajna szkoła! Jak widzę to jestem najstarszą absolwentką! Szkołę skończyłam w 66r. Wspomnienia pozostały, tylko nas jakby mniej!
Dorota Stajer: Stare dobre czasy
Paweł Wołyński: Nie ma co — w tej szkole głupie pomysły same przychodziły do głowy, ale nauczyciele byli bardzo w porządku i wiedzieli jak uczniowi pomóc, więc mam duży szacunek do nauczycieli, bo dużo mnie nauczyli i pokierowali na prostą i dlatego polecam tę szkołę. Pozdrawiam koleżanki i kolegów z klasy:)
Marek Dembiński: Te czasy nie wrócą, ale najważniejsze, że pozostały miłe wspomnienia. Brawo moja stara poczciwa szkoło
Sebastian Płodowski: Nawet nieźle się tutaj bawiłem
Dawid Davit Krawczak: Rocznik 97-00 - pozdrowienia dla tego rocznika
Zablonska Sylwia: Chętnie bym tam wróciła
Agnieszka Jargoła: Pewnie, że się chodziło
Malgorzata Strzelec: Szkoda, że czasu nie można cofnąć, było super
Danuta Rułka Bajtkiewicz: Najlepsze czasy mojego życia
Anna Daniel: Chyżyńska Krosta Oksana Demczuk, Ania Pisarek, Michał Benc, Monika Puchalska, Halina Kostrzewa, Monika Nowacka Otremba i inni. Pamiętacie? To były czasy
Błażej Pokojski: Oxford nad Jeziorakiem

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5