GKS Wikielec, Jeziorak, Unia – IV-ligowcy grają w ten weekend sparingi [ZDJĘCIA]

2019-02-09 15:44:08(ost. akt: 2019-02-16 13:59:36)
Kamil Tomczyk (GKS Wikielec) w obronie podczas dzisiejszego sparingu ze Spartą Brodnica

Na sztucznej płycie stadionu miejskiego w Iławie doszło dziś (sobota 9 lutego) do dwóch meczów kontrolnych z udziałem drużyn występujących w IV lidze. Najpierw GKS Wikielec mierzył się ze Spartą Brodnica, następnie Jeziorak grał z Zawiszą Bydgoszcz. W niedzielę w Elblągu z Polonią Pasłęk zagra Unia Susz.
GKS Wikielec – Sparta Brodnica 1:1 (1:0)
1:0 – Karczewski (40), 1:1 - (80)
GKS: Malanowski - Wodzicki, Kacperek, Jaworski, Sz, Jajkowski, Tomczyk, M. Jajkowski, Kwiatkowski, Goździejewski, Korzeniewski, Karczewski,
Rezerwowi: Płoski, Jankowski, Kowalczyk, Kamiński,

To był pierwszy sparing drużyny z Wikielca po powrocie z górskiego obozu w Karkonoszach. Od początku meczu aktywny w ofensywie był Marcin Karczewski, który w zimowej przerwie przeszedł do GKS-u z Motoru Lubawa (więcej o transferze TUTAJ).

Napastnik zdobył bramkę już na początku spotkania, jednak sędziowie uznali, że był na pozycji spalonej (na nagraniu poniżej). Po chwili ponownie mógł wpisać się na listę strzelców po dobrym podaniu od Kamila Tomczyka, jednak bramkarz wygrał w tym pojedynku. Także golkiper zespołu z Wikielca, Jacek Malanowski w trakcie pierwszej połowy stanął oko w oko z napastnikiem Sparty - on również wykazał się dobrą interwencją.

Na przerwę GKS schodził z prowadzeniem: w 40 minucie meczu Karczewski wykorzystał podanie od Adriana Karczewskiego i było 1:0. Goście (także IV liga) do wyrównania doprowadzili w 80 minucie.
Za tydzień (sobota 16 lutego) zespół trenera Jarosława Płoskiego zagra w Iławie test-mecz z Wkrą Żuromin. Początek o 12.00.

Jeziorak Iława – Zawisza Bydgoszcz 5:1 (1:0)
1:0 – Figurski (17), 2:0 – Bojarowski (69), 3:0 – Galas (77), 3:1 – (79), 4:1 – Kuciński (85), 5:1 – Madej (88)
JEZIORAK: Jędrzejewski – Krajewski, Kolcz, Kressin, Foj, Bojarowski, Czarnota, Święty, Kuciński, Figurski, Suchocki,
Zagrali także: Mazurowski - Madej, Kaźmierski, Neumann, Galas, Próchniewski,

To już czwarty tej zimy sparing drużyny Wojciecha Figurskiego. To właśnie grający trener rozpoczął strzelanie w meczu z liderem kujawsko-pomorskiej okręgówki. Kolejne bramki, już po przerwie, zdobywali Wiktor Bojarowski, Radosław Galas, Arkadiusz Kuciński oraz Daniel Madej (tradycyjnie - z rzutu wolnego). W sobotę 16 lutego Jeziorak gra w Iławie mecz kontrolny z Pomezanią Malbork (klasa okręgowa).

Unia Susz – Polonia Pasłęk 3:2 (2:0)