Owacje na stojąco i nieustanne bisy. Taki był koncert noworoczny

2019-01-20 21:12:26 (ost. akt: 2019-01-20 21:46:19)
Prowadząca koncert Anna Barańska - Wróblewska z gospodarzami: starostą Bartoszem Bielawski i burmistrzem Dawidem Kopaczewskim (z żonami)

Prowadząca koncert Anna Barańska - Wróblewska z gospodarzami: starostą Bartoszem Bielawski i burmistrzem Dawidem Kopaczewskim (z żonami)

Autor zdjęcia: Tomasz Więcek

Niedzielny koncert noworoczny, którego gospodarzami byli starosta iławski Bartosz Bielawski i burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski, cieszył się ogromnym zainteresowaniem Hala Widowiskowo - Sportowa wypełniła się niemal po brzegi.
Koncert Orkiestry Romantica pod batutą Zbigniewa Gracy rozpoczął się punktualnie o godzinie 17. Pierwsi widzowie pojawiali się już kilka minut po godzinie 16.
Słusznie przypuszczali, że chwilę później mogą pojawić się problemy ze znalezieniem dobrych miejsc - choć tu należy wyjaśnić, że realizujący koncert pracownicy Iławskiego Centrum Kultury postarali się, aby niemal całą strefę przeznaczoną dla widzów skutecznie pokryć dźwiękiem. A doznania muzyczne były naprawdę nieocenione.
Doskonałe prowadzenie koncertu przez Annę Barańską - Wróblewską (poprzedzone przez wstęp Dominika Jaskulskiego), wprowadzało widzów w odpowiedni nastrój przed każdym z kolejnych utworów, a doskonałe anegdoty wywoływały salwy śmiechu wśród publiczności.
Sam koncert to już prawdziwa uczta. Doskonale dobrany repertuar i mistrzowskie wykonanie sprawiły, że publiczność śpiewała wspólnie z artystami. Koncert zakończyły owacje na stojąco co chyba najlepiej oddaje odczucia widzów. Więcej w wydaniu papierowym.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5