Krasomówcy z SP2 w czołówce kraju

2018-11-29 10:54:46 (ost. akt: 2018-11-29 11:01:30)
Laura Romero Sochacka i Patryk Lessman z sukcesami reprezentowali województwo warmińsko-mazurskie w konkursach krasomówczych

Laura Romero Sochacka i Patryk Lessman z sukcesami reprezentowali województwo warmińsko-mazurskie w konkursach krasomówczych

Autor zdjęcia: Lidia Miłosz i archiwum PTTK Legnica

Laura Romero Sochacka i Patryk Lessman reprezentowali województwo warmińsko-mazurskie w XXXIV Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Dzieci Szkół Podstawowych i XIX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Młodzieży Gimnazjalnej. Z sukcesami!

Konkursy odbywały się w dniach 22 - 25.11. 2018 r. W przesłuchaniach wzięło udział 35 uczniów ze szkół podstawowych z 13 województw i 25 uczniów z gimnazjów z 12 województw. Laura i Patryk zdobyli taką samą ilość punktów - 9,29/10 i każde z nich uplasowało się na 7. miejscu z 4. wynikiem w kraju w klasyfikacji ogólnej, ponieważ miejsca I-II i III - V były przyznane ex-aequo. Podczas gali podsumowującej zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody książkowe, a nauczycielom podziękowania.
Dodatkowo Patryk otrzymał 2 nagrody specjalne: „Oryginalne Pióro" za autorski tekst oraz Nagrodę Muzeum Miedzi. Tekst Patryka był relacją z odnalezienia przez niego samego historycznego źródła - kapsuły czasu Hansa Joachima von Finkensteina i wzbudził ogromne zainteresowanie organizatorów konkursu. Uczestnicy legnickiej przygody wzięli udział w wielu atrakcjach towarzyszących wydarzeniu: warsztatach krasomówczych z Łukaszem Jedlińskim - dziennikarzem TVN 24, zajęciach zumby, seansie kinowym, wycieczkach z przewodnikiem: po Legnicy, do Lubiąża oraz Wrocławia.
Obojgu - zarówno Laurze, jak i Patrykowi życzymy kolejnych sukcesów w krasomówstwie. Patrykowi Lessmanowi już w nowym etapie, gdyż tegorocznymi sukcesami pięknie zakończył swoją przygodę w konkursach krasomówczych w młodszej kategorii wiekowej. Od kolejnego roku będzie mógł startować w konkursie dla uczniów szkół średnich.
Gratulujemy Rodzicom Laury i Partyka. Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor SP 2 – Małgorzacie Kamińskiej za wsparcie na wszystkich szczeblach konkursu oraz Radzie Rodziców przy SP 2 za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na ogólnopolski finał.


Lidia Miłosz, Joanna Bakaluk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5