Wspólnie z Gospodarstwem Rybackim rozdaliśmy workoplecaki pierwszakom z iławskiej "trójki"

2018-11-22 16:30:39 (ost. akt: 2018-11-22 14:18:01)
Workoplecaki opatrzone logo i elementami odblaskowymi rozdawał pierwszakom Andrzej Dmuchowski, dyrektor Gospodarstwa Rybackiego w Iławie

Workoplecaki opatrzone logo i elementami odblaskowymi rozdawał pierwszakom Andrzej Dmuchowski, dyrektor Gospodarstwa Rybackiego w Iławie

NASZA AKCJA\\\ W czwartek 15 listopada redakcja "Gazety Iławskiej" wspólnie z dyrektorem Gospodarstwa Rybackiego, Andrzejem Dmuchowskim, rozdała workoplecaki uczniom klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie.

Fundatorem workoplecaków było Gospodarstwo Rybackie, które co roku uczestniczy w naszych akcjach skierowanych do pierwszoklasistów. W tym roku hasłem przewodnim było "Bezpieczeństwo". Workoplecaki opatrzone są elementami odblaskowymi, umieszczonymi właśnie w calach bezpieczeństwa. Na worku widnieje także logo fundatora, czyli Gospodarstwa Rybackiego. Spotkanie z pierwszakami przebiegały w bardzo miłej atmosferze, dzieci chętnie zabierały głos, były ciekawe gościa i tego, co ma do powiedzenia. A tematem przewodnim, poza bezpieczeństwem, były oczywiście ryby. Uczniowie dzielili się swoją wiedzą na temat tego, jakie ryby żyją w Jezioraku, które gatunki są najpopularniejsze. Sporo uwagi poświęciliśmy rybie królewskiej - karpiowi, który jedzony jest w wigilię Bożego Narodzenia. O jej walorach smakowych i zdrowotnych opowiadał dyrektor Gospodarstwa Rybackiego, Andrzej Dmuchowski.
Okazało się, że sporo uczniów wędkuje, a to w towarzystwie taty, wujka czy kuzyna. Młodzi wędkarze posiadali także sporą wiedzę na temat gatunków ryb słodkowodnych. Wygląda więc na to, że duch wędkarski w narodzie wciąż jest żywy!

m.rogatty@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5