Mróz, nie mróz — grać trzeba. IV liga kończy piłkarską jesień

2018-11-22 13:44:26(ost. akt: 2018-11-22 14:02:43)
Kibice Jezioraka (tu akurat podczas wyjazdowego meczu z GKS-em Wikielec) w sobotę będą mieli ostatnią w tym roku okazję obejrzeć ligowy pojedynek swojej drużyny

Kibice Jezioraka (tu akurat podczas wyjazdowego meczu z GKS-em Wikielec) w sobotę będą mieli ostatnią w tym roku okazję obejrzeć ligowy pojedynek swojej drużyny

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Przed nami ostatnie ligowe mecze piłkarskie w 2018 roku. Jest to zarazem druga z kolejek przełożonych z wiosny 2019 i rozgrywanych awansem.
Jak już pisaliśmy niedawno przy okazji zapowiadania jednej z listopadowych kolejek IV ligi, to już powoli staje się organizacyjnym zwyczajem, że nadzorujący rozgrywki Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej przenosi na koniec jesieni, tydzień po teoretycznie ostatnim meczu I rundy, kolejki z wiosny roku przyszłego. Rzecz w tym, że pogoda na początku rundy wiosennej jest bardzo niepewna, niejednokrotnie na boiskach zalegał jeszcze śnieg, płyty nie nadają się do gry.

Pod koniec jesieni pogoda też za pewna nie jest, na termometrach od kilku dni temperatura spada poniżej 0 stopni Celsjusza, na razie jednak nic nie zapowiada, aby ostatnie jesienne mecze o punkty naszych IV-ligowców z Iławy, Susza i Wikielca miały się nie odbyć.

W sobotę 24 listopada GKS Wikielec wybiera się do Biskupca na pojedynek z Tęczą (początek meczu o 13.00). Skontaktowaliśmy się z Andrzejem Dempskim, kierownikiem zespołu z Biskupca, aby dowiedzieć się, jak aktualnie wygląda murawa Tęczy.
— Boisko jak najbardziej nadaje się do grania i nic nie zapowiada, abyśmy musieli odwoływać i przekładać to spotkanie. W sobotę czekamy zatem na przyjazd GKS-u Wikielec — mówi kierownik Tęczy.

Przypomnijmy, że prowadzony przez trenera Jarosława Płoskiego zespół — po serii czterech zwycięstw z rzędu — ostatnio przegrał na swoim terenie (i to 0:4) z Jeziorakiem Iława. GKS jest obecnie trzeci w tabeli, Tęcza jest szósta.

••• W Iławie boisko także jest w dobrym stanie, trener Jezioraka Wojciech Figurski podczas dzisiejszej rozmowy z nami potwierdził, że nic nie zagraża rozegraniu derbowego pojedynku z Unią Susz. Do meczu dojdzie w niedzielę 25 listopada o godzinie 13.00 na stadionie przy ul. Sienkiewicza.

Zajmujący 5-tą pozycję w tabeli Jeziorak ma szansę na odniesienie piątego zwycięstwa z rzędu. Unia, która powoli zaczyna punktować i odbijać się od ligowego dna (choć ostatnio przegrała na wyjeździe z MKS-em Korsze), jest aktualnie 14-ta. Na wyjeździe drużyna trenera Fabiana Wieliczki na razie tylko przegrywa. Czy w niedzielę sprawi niespodziankę i zapunktuje w Iławie?
Do zobaczenia na stadionie przy ul. Sienkiewicza.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5