Dwie porażki siatkarek Zrywu. „Bez paniki i z dużym spokojem pracujemy dalej”

2018-11-04 18:28:50(ost. akt: 2018-11-04 18:42:18)

Autor zdjęcia: archiwum Zrywu

W rozegranym awansem meczu juniorki MKS Zryw-Volley Iława przegrały przed własną publicznością pierwsze spotkanie z UKS Warmiss Volley Olsztyn 2:3. Następnego dnia kadetki Zrywu doznały porażki w wyjazdowym rewanżu z MOSiR-em Giżycko 1:3.
Juniorki Zrywu walczyły dzielnie z silniejszym fizycznie przeciwnikiem, dysponującym bardzo mocnym atakiem i zagrywką. Wyrównana gra w piątym secie naszych młodych siatkarek dawała jeszcze nadzieję na sukces, niestety więcej zimnej krwi i doświadczenia zachowały przeciwniczki wygrywając po przeszło dwugodzinnym meczu 15:13 i cały mecz 3:2.

Bardzo duży wpływ na porażkę w wyjazdowym meczu kadetek Zrywu w Giżycku miał właśnie rozegrany poprzedniego dnia wieczorem pięciosetowy mecz z odwiecznym rywalem z Olsztyna. Wymęczone kadetki Zrywu, które grają też w zespole juniorek, toczyły heroiczny bój z dobrze tego dnia dysponowanymi rywalkami. Po przegranym pierwszym secie kadetki Zrywu zdecydowanie poprawiły grę w przyjęciu zagrywki i punktowały, końcówkę seta rozegrały koncertowo wygrywając 26:24. Bardzo ważny dla losów spotkania był set trzeci w którym nasze zawodniczki przegrywając 17:24 doprowadziły do wyrównania, by toczyć walkę na przewagi i po dramatycznej końcówce przegrać seta 25:27. Zmęczone kadetki Zrywu nie mogły już sprostać niesionym dopingiem swojej publiczności zawodniczkom gospodyń, które wygrały te partię 25:20 i cały mecz 3:1.

Trener Mieczysław Pietroczuk po tych dwóch porażkach powiedział:
- To był trudny moment dla naszych drużyn występujących w rozgrywkach ligowych. Byłem przygotowany na kryzys w grze naszego zespołu, nie stać nas na obozy przygotowawcze, dlatego w rocznym makrocyklu treningowym musimy co kilka miesięcy poprawiać przygotowanie motoryczne zawodniczek. To właśnie teraz nastąpił ten moment i już po tych meczach robimy mocne przeładowanie fizyczne i mam nadzieje, że wrócimy do dobrej dyspozycji fizycznej i co najważniejsze - do skutecznej gry. Na szczęście mamy bardzo mądre zawodniczki i co najważniejsze pracowite i świadome swojej wartości, dlatego bez paniki i z dużym spokojem pracujemy dalej.

*** Teraz przed kadetkami Zrywu mecze rewanżowe z Absolwentem i Wilczkiem i trzeba je najlepiej wygrać, by awansować do kolejnej fazy Ligi Wojewódzkiej Kadetek.
Najbliższe mecze naszych zawodniczek to wyjazdowe spotkania w Olsztynie, kadetki 10 listopada z Absolwent Sport Club Olsztyn i juniorki 11 listopada z UKS Chemik Olsztyn.

Zryw-Volley Iława - Warmiss Volley Olsztyn 2:3 (25:23, 24:26, 25:21, 16:25, 13:15)

JUNIORKI MKS ZRYW-VOLLEY Iława zagrały w składzie: Agata RUDOL - kapitan zespołu,  Zuzanna IWANKOWSKA, Wiktoria BORSZEWSKA, Karolina WAJC, Julia JANUSZEWSKA, Dominika ZAPADKA, Agata KOWALSKA - libero oraz, Paula ZIĘBA, Nikola SOŁOBODOWSKA, Ewelina JARNICKA.
TRENERZY: Małgorzata Marzena i Mieczysław Pietroczuk.

TABELA LIGI WOJEWÓDZKIEJ JUNIOREK:

1.SMS Ostróda246:2

2.MKS Zryw-Volley Iława347:6

3.UKS Warmiss Volley Olsztyn233:5

4.UKS Chemik Olsztyn123:0

5.UKS Salos Ełk220:6

MOSiR Giżycko - MKS Zryw-Volley Iława 3:1 (25:22, 24:26,27:25, 25:20)
KADETKI MKS ZRYW-VOLLEY Iława zagrały w składzie: Zuzanna IWANKOWSKA kapitan zespołu,  Agata RUDOL, Wiktoria BORSZEWSKA, Joanna DĄBROWSKA, Julia JANUSZEWSKA, Dominika ZAPADKA, Paula ZIĘBA - libero oraz, Nikola SOŁOBODOWSKA, Paulina KREJA, Maria TASARZ, Ewelina JARNICKA.

TABELA „D”:

1.UKS Absolwent Sport Club Olsztyn4812:5

2.MKS Zryw-Volley Iława469:6

3.MOSiR Giżycko468:7

4.UKS Wilczek Wilkowo431:12

Wyniki poszczególnych meczów we wszystkich kategoriach ligowych oraz tabele można śledzić na: http://system.wmzps.org/

UWAGA! NABÓR SIATKARSKI:
MKS Zryw-Volley Iława ogłasza nabór. Trenerzy Małgorzata, Marzena i Mieczysław Pietroczuk zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia z piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.

Oto szczegóły grup szkoleniowych:
SZKÓŁKA PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
uczniowie szkół podstawowych (klasy IV–VII) — zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16:30–18:00.
GRUPA MŁODZICZKA, MŁODZIK
uczniowie szkół podstawowych (klasy VIII) oraz uczniowie gimnazjów (klasy III) — zajęcia odbywają się we wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach 16:30–18:30.

Zapisy i zajęcia odbywają się w hali sportowej "Mechanik" Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie przy ul. Mierosławskiego 10. Prowadzą je trenerzy Małgorzata, Marzena i Mieczysław Pietroczuk. Zainteresowanych uczniów i rodziców prosimy o kontakt telefoniczny z trenerami: Małgorzata Pietroczuk (693 730 038), Mieczysław Pietroczuk (601 309 697).