Jeziorak zaszalał przy ul. Sienkiewicza. 4:0 po pierwszej połowie meczu z Olimpią II [ZDJĘCIA, WIDEO]

2018-11-03 15:07:08(ost. akt: 2018-11-03 15:49:03)
Daniel Madej (Jeziorak) zaliczył dwa trafienia w meczu z Olimpią II Elbląg. Zwłaszcza gol  z 30 minuty był szczególnej urody

Daniel Madej (Jeziorak) zaliczył dwa trafienia w meczu z Olimpią II Elbląg. Zwłaszcza gol z 30 minuty był szczególnej urody

Za nami mecze 14. kolejki IV ligi. Na wyjeździe grały dziś (sobota 3 listopada) drużyny GKS-u Wikielec i Unii Susza, za to na swoim terenie grał (i to bardzo dobrze) iławski Jeziorak.
Jeziorak Iława – Olimpia II Elbląg 6:1 (4:0)
1:0 – Kuciński (22), 2:0 – Madej (30), 3:0 – Kuciński (35), 4:0 – Madej (39 karny), 4:1 – Zaleski (79), 5:1, 6:1 – Figurski (83, 90+)
JEZIORAK: Mazurowski (86 Lewicki)– Kressin, Ksiuk (76 Słomski), Parulis (60 Święty), Foj (76 Krajewski), Sagan, Madej, Czarnota, Galas (65 Kaźmierski), Kuciński, Suchocki (60 Figurski),

Kibice Jezioraka pragną jednego: ustabilizowania formy zespołu trenera Wojciecha Figurskiego. Wiele wskazuje na to, że granie w kratkę właśnie się kończy. Po cennym zwycięstwie sprzed tygodnia (iławianie pokonali znajdujące się wyżej w tabeli Mamry Giżycko) teraz pokonali nieprzewidywalną i ambitną młodzież z rezerw Olimpii.

Sprawa zwycięstwa rozstrzygnięta została już w pierwszej połowie. Ataki Jezioraka wymierne efekty zaczęły przynosić po 22 minutach gry (wcześniej w słupek po strzale z dystansu trafił Daniel Madej), kiedy to piłkę do bramki dosłownie wcisnął Arkadiusz Kuciński – przytomną asystą popisał się Madej.

Środkowy pomocnik gospodarzy osiem minut później zdobył jedną z piękniejszych bramek, jakie kibice Jezioraka widzieli w ostatnich miesiącach, a może i sezonach. Z resztą, z goli szczególnej urody Madej jest znany. Tym razem krótko rozegrał rzut wolny z Radosławem Galasem, który z pierwszej piłki odegrał do niego. Madej przymierzył z lewej nogi z około 22 metrów, z okolic narożnika pola karnego, a piłka wpadła za kołnierz bramkarza z Elbląga. Ręce same składały się do braw.

Strzelecki pojedynek Madeja z Kucińskim trwał do końca pierwszej połowy, z czego fani iławian mogli się tylko cieszyć. W 35 minucie pierwszy z nich uderzył ponownie z dystansu, ale lot piłki dotknięciem stopą zmienił ten drugi i było już 3:0. A ostatnia bramka dla Jezioraka to skutecznie wykorzystany rzut karny. Wykonywał go Madej, a w polu karnym faulowany był – a jakże – Kuciński.

Druga połowa przyniosła bramkę honorową dla Olimpii, a zdobył ją Piotr Zaleski (ciekawy, młody zawodnik – pierwsza drużyna Olimpii będzie miała z niego w przyszłości pożytek). Na listę strzelców wpisał się jeszcze dziś, i to dwukrotnie, trener Figurski (wszedł w drugiej połowie za Łukasza Suchockiego), dołączając niejako do wyścigu Madeja i Kucińskiego (każdy z nich zaliczył po dwa trafienia).

W 15 kolejce Jeziorak gra na wyjeździe z Romintą Gołdap (sobota 10 listopada).

Tęcza Miłomłyn - GKS Wikielec 1:4 (0:3)
0:1 - Sobociński (7), 0:2 - Płoski (20), 0:3 - Tomkiewicz (24), 0:4 - Sobociński (58), 1:4 - (73)

Czarni Olecko – Unia Susz 6:0