Bonda w Iławie! Relacja Miejskiej Biblioteki Publicznej

2018-10-30 15:09:21 (ost. akt: 2018-10-30 15:15:14)
Katarzyna Bonda na spotkaniu z czytelnikami w Iławie. Spotkanie prowadziła pedagog Sylwia Lewandowska

Katarzyna Bonda na spotkaniu z czytelnikami w Iławie. Spotkanie prowadziła pedagog Sylwia Lewandowska

Autor zdjęcia: MBP Iława

Podczas spotkania z pisarką wszyscy mogli się przekonać, że Katarzyna Bonda jest osobą bardzo serdeczną, szybko nawiązującą kontakt ze słuchaczem...

Pisarka opowiedziała między innymi o procesie i warsztacie twórczym; o tym, jaki ma stosunek do wykreowanych przez siebie postaci oraz o zbieraniu dokumentacji do kolejnych projektów.
Odpowiadała na pytania publiczności dotyczące między innymi ważnych w jej życiu książek, perspektywie ekranizacji swoich powieści oraz udzielała wskazówek początkującym autorom. Dowiedzieliśmy się także o tym, że nikt nie jest w stanie przekonać jej do opisania historii – do której sama nie jest przekonana. Podkreśliła, że czuje się osobą wolną, która ciężko na tę wolność zapracowała. Każda powieść wymaga od niej katorżniczej pracy oraz pełnej koncentracji, po której musi mieć czas na zrzucenie z siebie poprzedniej opowieści, żeby przygotować miejsce na kolejną… Nade wszystko jednak, czuje się odpowiedzialna za każde napisane słowo, które skrada czas czytelnika… a liczba wielbicieli jej talentu świadczy o tym, jak bardzo Ją za to doceniają.
Pasjonującą, szczerą i pełną anegdot rozmowę z Katarzyną Bondą poprowadziła nasza czytelniczka, pedagog i bibliotekarz - Sylwia Lewandowska, której gratulujemy fantastycznego debiutu i mamy nadzieję, że na nim nie poprzestanie.


Źródło: MBP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5