Nie ma chętnych na zabytkową willę przy ul. Mazurskiej w Iławie?

2018-10-26 11:47:19(ost. akt: 2018-10-26 12:55:08)
Budynek przy ul. Mazurskiej 2 w Iławie czeka na nowego właściciela, a przede wszystkim na gruntowny remont

Budynek przy ul. Mazurskiej 2 w Iławie czeka na nowego właściciela, a przede wszystkim na gruntowny remont

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Chętni może i są, ale nikt z nich nie wpłacił wadium wynoszącego 10% ceny wywoławczej obiektu będącego na liście miejskich zabytków. Za to jest osoba, która zamierza stanąć do licytacji budynku przy ul. Ostródzkiej 2.
Kilka tygodni temu informowaliśmy, że do licytacji pięknie położonej, ale nadgryzionej już zębem czasu zabytkowej willi przy ul. Mazurskiej 2 dojdzie w poniedziałek 29 października w sali 215 ratusza przy ul. Niepodległości 13. Cena wywoławcza wynosiła przy pierwszym ogłoszeniu 1,7 mln zł. Aby stanąć do licytacji, trzeba było wpłacić wadium stanowiące 10% tej kwoty.

Nas akurat nie stać, ale zainteresowani tematem co chwila sprawdzaliśmy w ratuszu (willa jest własnością urzędu miasta) czy ktoś już wpłacił to wadium.
— Do tej pory nikt nie wpłacił tej kwoty i nie ma już możliwości do zgłoszenia się do pierwszej licytacji. To oznacza, że w poniedziałek spotkamy się w sali 215, spiszemy odpowiedni protokół i będziemy myśleć o ogłoszeniu drugiej licytacji — mówił nam dziś (piątek 26 października) Wiesław Pieńczewski, kierownik wydziału zarządzania infrastrukturą miejską, środowiskiem i mieniem komunalnym UM Iława.

Jak się okazuje, trzy osoby/firmy musiały być zainteresowane kupnem zabytkowego budynku, nawet go niedawno zwiedzały, jednak — póki co — nie powzięły żadnych konkretnych kroków. Być może chętni liczą na zmniejszenie ceny wywoławczej przy okazji drugiej próby zlicytowania budynku? Mogą się przeliczyć.
— Na razie nie ma decyzji o tym, na jakim poziomie ustalimy cenę wywoławczą przy drugiej licytacji — mówi Pieńczewski.

Na wtorek 30 października na godzinę 10.00 zaplanowana jest licytacja (także w sali 215 iławskiego ratusza) kamienicy przy ul. Ostródzkiej 2. I wszystko wskazuje na to, że w tym przypadku dojdzie do licytacji, a może nawet do sprzedaży. Jedna osoba wpłaciła wadium. Cena wywoławcza w tym przypadku wynosi okrągły milion zł.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5