Wystawa „Jeziorak dawniej” w Porcie Iława. Przyjdź i zobacz zdjęcia sprzed ponad 20 lat

2018-10-10 08:43:34(ost. akt: 2018-10-10 08:48:07)
Dzika Plaża w Iławie i jezioro Jeziorak

Dzika Plaża w Iławie i jezioro Jeziorak

Autor zdjęcia: Czesław Wasiłowski

„Jeziorak dawniej” – to tytuł nowej wystawy fotografii Czesława Wasiłowskiego. Prezentuje ona najdłuższe jezioro w Polsce i jego bezpośrednie okolice w latach dziewięćdziesiątych minionego wieku.
Wystawę oglądać będzie można już od najbliższego piątku 12 października w holu Centrum Obsługi Pasażerów w Porcie Śródlądowym w Iławie (w godzinach otwarcia portu). Składa się na nią 15 fotografii wykonanych przez Czesława Wasiłowskiego ćwierć wieku temu. Główną oś wystawy stanowi Jeziorak – inny niż dziś: spokojny, ze starą infrastrukturą, z legendarnymi jednostkami. Na zdjęciach zobaczyć można najbardziej charakterystyczne obiekty i miejsca: przystań „Pod Omegą”, ośrodki w Jażdżówkach i Makowie, a nawet kultowy „Zefirek”.

Wernisaż wystawy „Jeziorak dawniej” z udziałem Czesława Wasiłowskiego odbędzie się w czwartek 11 października o godz. 18:00. Wydarzenie odbędzie się w holu Centrum Obsługi Pasażerów Portu Śródlądowego w Iławie (ul. Chodkiewicza 5). Wstęp wolny. Wszyscy goście wernisażu otrzymają okolicznościowe pocztówki ze zdjęciami Czesława Wasiłowskiego.

Organizatorem wystawy jest Port Śródlądowy w Iławie.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: port-ilawa.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5