Otwarto nowoczesne Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2018-10-04 14:01:46 (ost. akt: 2018-10-04 14:45:35)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Centrum to nowy obiekt o powierzchni ponad 2,3 tys. m2 powstały pod przebudowie dawnej hali przemysłowej przy Zakładzie Karnym w Iławie.
Budowa Centrum stanowi jedną z trzech części dużego projektu dot. kompleksowej rewitalizacji rejonu ul. Jasielskiej w Iławie. Obiekt to obecnie 10 dużych specjalistycznych pracowni, m.in.: umiejętności społecznych, krawiecko-hafciarska, gastronomiczna, multimedialna, gospodarstwa domowego, przygotowania do pracy, rękodzieła oraz gospodarcza i stolarska.

Ponadto znajdują się tu pomieszczenie rehabilitacji ruchowe, jadalnia z zapleczem kuchennym, sala konferencyjna, sala aktywnej rekreacji, dwie sale spotkań dla dorosłych i młodzieży, gabinety (psychologa, logopedy, pedagoga, lekarza i pielęgniarki),oraz mieszkanie treningowe.

Obiekt w szczególny sposób dedykowany jest osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym tj. osobom z niepełnosprawnościami, a także dzieciom oraz osobom starszym.

W ofercie Centrum znajdą się bowiem różnorodne formy wsparcia i aktywizacji mieszkańców, umożliwiające rozwijanie własnego potencjału, m.in. terapia sensoryczna dla dzieci (sala doświadczania świata) czy pierwsze w okolicy mieszkanie wspomagane, które umożliwi rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami korzystanie z czasowego zastępstwa w opiece w sytuacjach kryzysowych.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu to 9,1 mln złotych, dofinansowanie blisko 3,4 mln złotych.


Źródło: Urząd Miasta Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5