Muzyczna podróż przez Polskę — przedszkolaki z "Szóstki" świętowały 35. urodziny placówki! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2018-10-03 15:19:40 (ost. akt: 2018-10-03 15:36:52)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W Przedszkolu Miejskim nr 6 w Iławie doszło dziś (środa 3 października) do głównych uroczystości związanych z jubileuszem 35-lecia placówki oświatowej na os. Podleśnym.
We wtorek 2 października przedszkolaki wystąpiły przed rodzicami, babciami i dziadkami, natomiast dziś wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele urzędu miasta, dyrektorki pozostałych iławskich przedszkoli, byłe pracownice i pracownicy przedszkola przy ul. Wiejskiej.

Wystąpiły przedszkolaki z grup Muchomory, Zające, Biedronki, Motyle i Słoneczka.


Repertuar przedstawiony przez małych artystów był mocno geograficzny, krajoznawczy, wręcz folklorystyczny. A zaczęło się od piosenki "Jestem Polakiem" (nagranie poniżej), następnie przedszkolaki "przeprowadziły" gości przez cały kraj: nie zabrakło tańca zbójnickiego, krakowiaka, piosenki o Warszawie. Muzyczna podróż przez Polskę podobała się publice.


Więcej na temat działalności "Szóstki" pisaliśmy w poprzednim tygodniu. Przypomnijmy tylko, że przedszkole zostało otwarte 19 września 1983 roku i na początku miało numer 7.
W historii placówki czytany:
"Pierwszym gospodarzem placówki była Elżbieta Jabłonowska. Do przedszkola przyjęto aż 175 dzieci, które podzielono na 7 grup w kolejnych przedziałach wiekowych. Pierwszą kadrę przedszkola stanowiło 31 pracowników.

1 grudnia 1994 miało miejsce uroczyste otwarcie dobudowanej części przedszkola wraz z zapleczem. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele zakładów, które przyczyniły się do rozbudowy placówki. Do nowych pomieszczeń przyjęto 60 dzieci. Od tego momentu przedszkole było największym przedszkolem na terenie województwa olsztyńskiego.

W grudniu1994 roku nastąpiło połączenie przedszkola z Przedszkolem nr 6. W czerwcu 1998 roku zmieniono numer przedszkola i do dziś jest to nr 6.
W czerwcu 1995r. pożegnano przechodzącą na zasłużony odpoczynek emerytalny dyrektor Elżbietę Jabłonowską. Przedszkole pod skrzydła przejęła Maria Sobieska, której zastępcą była Anna Topolewska.

Wrzesień 2005 rok, to data ważna, ponieważ dyrektorem przedszkola zostaje Gabriela Kamińska, a jej zastępcą — Barbara Dąbrowska. Od roku 2009 zastępcą mianowana została Danuta Waruszewska. Zmiany nastąpiły także w kadrze pracowników przedszkola, która obecnie liczy 41 osób. W roku szkolnym 2018/2019 do przedszkola uczęszcza 236 przedszkolaków."

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5