Brian Fentress i Iława Gospel Singers. Warsztaty wokalne i dwa koncerty jednego dnia [ZDJĘCIA Z WARSZTATÓW]

2018-09-30 12:56:03 (ost. akt: 2018-09-30 14:10:32)
Warsztaty wokalne z Brianem Fentressem - światowej klasy dyrygentem i wokalistą, który przyjechał na zaproszenie  Iława Gospel Singers

Warsztaty wokalne z Brianem Fentressem - światowej klasy dyrygentem i wokalistą, który przyjechał na zaproszenie Iława Gospel Singers

Autor zdjęcia: IŁAWA GOSPEL SINGERS/fb

Od soboty trwają warsztaty wokalne z Brianem Fentressem - światowej klasy dyrygentem i wokalistą, który przyjechał na zaproszenie Iława Gospel Singers. Dziś, tj. w niedzielę 30 września w iławskim kinoteatrze odbędą się aż dwa koncerty z udziałem tego artysty.


Przypominamy, że koncerty IŁAWA GOSPEL SINGERS & BRIANa FENTRESSaodbędzie się w dwóch odsłonach. Początkowo miał to być jeden koncert na godz. 17:00, jednak zainteresowanie było tak ogromne, że organizatorzy postanowili o powtórzeniu koncertu o godz. 20:00.

Kim jest Brian Fentress?

BRIAN FENTRESS jest międzynarodowym dyrygentem, wokalistą, trenerem wokalnym, kompozytorem i producentem muzycznym. Jako aktywny wykonawca i instruktor muzyczny w Ameryce i Europie, dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami ze wszystkimi, którzy tego chcą.
Brian ma ponad 20-letnie doświadczenie jako wykonawca i pedagog. Większość swojego życia poświęcił muzyce i udzielaniu wysokiej jakości instruktażu dla śpiewaków, od amatorów po profesjonalistów.
Brian, pochodzi z Detroit (USA). Urodził się w rodzinie śpiewaków i muzyków. Od najmłodszych lat wykazywał naturalne zdolności muzyczne. Już w wieku 5 lat zaczął dyrygować chórami gospel w kościele i śpiewał solówki. Uczył się od mistrzów takich, jak Fred Hammond, James Hall, O'landa Draper i Donald Lawrence. Jednocześnie zaczął poznawać i rozwijać się w wielu innych gatunkach muzycznych.
W szkole średniej Brian zajął się muzyką klasyczną i rozwinął pasję do śpiewania w stylu bel canto. W ciągu zaledwie dwóch lat kształcenia klasycznego, Brian otrzymał pełne stypendium muzyczne na uniwersytet Alabama A & M. W 2003 roku uzyskał z wyróżnieniem tytuł licencjata w branży muzycznej.
W 2005 roku Brian zaczął podróżować po Europie, prowadząc warsztaty muzyki gospel. Był instruktorem największego dotąd w Polsce chóru warsztatowego, liczącego 1020 osób. W tym samym czasie kontynuował naukę na Uniwersytecie w Phoenix, który ukończył z tytułem magistra w 2006 roku. Rozwijał swoje umiejętności w zakresie śpiewu i dyrygentury, biorąc także udział w profesjonalnych chórach klasycznych i gospel. W 2014 r. ukończył studia doktoranckie w Akademii Muzycznej w Gdańsku w zakresie dyrygentury artystycznej.
Dr Brian Fentress nieustannie podróżuje po Europie i Ameryce Północnej, pracując jako profesjonalny dyrygent, wokalista, trener wokalny i konsultant dla chórów, które chcą śpiewać muzykę gospel.
Część doświadczeń Briana obejmuje pracę jako wokalista w tle (sesje na żywo i studyjne) z wieloma artystami takimi jak: Aretha Franklin, Lyle Lovett, Cece Winans, Kirk Franklin, Fred Hammond, Israel Houghton, Donnie McClurkin, Hezekiah Walker, Kim Burrell i in.

Oprócz udziału w wielu sesjach nagraniowych, Brian spędził niezliczone godziny, ucząc się produkcji muzycznej podczas stażu u Freda Hammonda w programie „Face to Face Productions”.

W rezultacie, kompozycje i umiejętności wokalne Briana Fentressa są unikatowe: to artysta gospel, z profesjonalnym warsztatem klasycznym i jazzowym, umiejętnościami kompozytorskimi, wieloletnim doświadczeniem, jako solista i dyrygent.

Brian znany jest ze swej niezrównanej i urzekającej charyzmy, potężnego wokalu, fenomenalnych umiejętności dyrygenckich, zaraźliwej otwartości i inspirującej pozytywności. Kiedy Brian pojawia się na scenie, możesz być pewien, że doświadczysz wysokiej jakości wrażeń duchowych i muzycznych!


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5