Przed nami piłkarski weekend — sprawdź, z kim zagrają nasze drużyny

2018-09-27 13:00:49(ost. akt: 2018-09-27 12:47:46)
Były piłkarz Jezioraka Grzegorz Ostanek (pierwszy z lewej) nie zapomina o swoich kolegach z boiska. Tu z synem oraz tatą podczas meczu z Drwęcą NML

Były piłkarz Jezioraka Grzegorz Ostanek (pierwszy z lewej) nie zapomina o swoich kolegach z boiska. Tu z synem oraz tatą podczas meczu z Drwęcą NML

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W odróżnieniu od poprzedniej serii, w tej większość naszych zespołów piłkarskich zagra na swoim terenie. Ciężkie przeprawy mają zwłaszcza będące na dole tabel w swoich ligach zespoły Unii Susz i Osy Ząbrowo.
IV LIGA
Po fatalnej 8. kolejce (same porażki naszych drużyn z Iławy, Susza i Wikielca) liczymy na dużo lepsze wyniki. Tym razem Jeziorak, Unia i GKS grają na swoim terenie.

Zaczynamy od przedostatniej w tabeli suskiej Unii — przed zespołem trenera Fabiana Wieliczki mecz z trudnym rywalem, o czym podczas ostatniej serii przekonał się GKS Wikielec. Mrągowia zajmuje trzecie miejsce w tabeli (6 wygranych, 2 porażki). Ten pojedynek rozpocznie się w sobotę 29 września o godzinie 16.00.

O tej samej porze w Iławie pierwszy gwizdek w meczu Jezioraka z Tęczą Miłomłyn. Drużyna trenera Wojciecha Figurskiego gra w kratkę — bilans spotkań przed własną publicznością jest dokładnie odwrotny do wyjazdowych. U siebie Jeziorak zdobył dziewięć punktów (trzy wygrane, jedna porażka), natomiast na wyjeździe trzy (jedna wygrana, trzy porażki). Jednym słowem: iławianie lubią rozwiązania kategoryczne, remisy ich na razie nie interesują. Tęczę również — drużyna z Miłomłyna dwa razy zdobyła komplet punktów, a sześciokrotnie przegrywała. Jak będzie w sobotę?

Z Iławy lub Susza kibice po meczach Jezioraka i Unii mogą wybrać się szybko do Wikielca, gdzie także w sobotę o 18.30 rozpocznie się mecz miejscowego GKS-u z Zatoką Braniewo (odpowiednio: 5 i 10 miejsce w tabeli).

A KLASA
gr. 2
Orzeł Ulnowo w niedzielę 30 września zagra u siebie z Zatoką II Braniewo, początek o 14.00.

gr. 4
Wszystkie nasze ekipy z tej grupy grają w sobotę o 16.00. Zajmująca ostatnią pozycję w tabeli Osa Ząbrowo gra u siebie z liderem Grunwaldem Gierzwałd, wiceliderzy — Czarni Rudzienice — podejmą na swoim terenie Lidera Złotowo (6 miejsce), a LZS Frednowy (póki co, wysokie 4 miejsce beniaminka w klasyfikacji) jedzie walczyć o punkty do Zamka z Kurzętnika (lokata 9).

B KLASA
gr. 4
W sobotę 29 września w Działdowie dojdzie do meczu na szczycie: lider, miejscowy MKS podejmie zajmującą drugie miejsce Olimpię Kisielice. Obie ekipy dzieli punkt, początek spotkania o 16.00. Natomiast w niedzielę Zamek Szymbark postara się na swoim boisku o punkty w pojedynku z Sokołem II Ostróda (15.00).

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5