Osa bez szans we Frednowach. A w sobotę derby LZS — Czarni Rudzienice [WYNIKI, TABELE, SKRÓTY WIDEO]

2018-09-10 12:46:24(ost. akt: 2018-09-10 17:13:55)
Piłkarze i trenerzy LZS-u Frednowy zapraszają na najbliższy mecz z Czarnymi Rudzienice

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

Podsumowując ostatni piłkarski weekend (8-9 września) zapraszamy przy okazji na najbliższe spotkanie, do którego dojdzie w gr. 4 A klasy. Emocji i walki w meczach drużyn z Frednowych i Rudzienic nigdy nie brakowało, teraz będzie zapewne tak samo.
Zaczynamy jednak tradycyjnie, od IV ligi.

IV LIGA
Jeziorak Iława — Granica Kętrzyn 4:1 (2:1)
1:0 — Kuciński (12), 2:0 — Suchocki (22), 2:1 — Kowalewski (45), 3:1 — Suchocki (66), 4:1 — Ksiuk (90); czerwona kartka: Łokietek (87, Granica, za drugą żółtą)
JEZIORAK: Mazurowski — Foj, Kressin, Ksiuk, Słomski (69 Krajewski), Kuciński (84 Sagan), Święty, Parulis, Madej (87 Kaźmierski), Galas (21 Figurski), Suchocki
GRANICA: Papliński — Michałowski, K. Rałowiec, Miłoszewski (46 Turczyn), Machniak, Ł. Swacha-Sock, Gan, M. Swacha-Sock (46 M. Rałowiec), Kowalewski (85 Szmyd), Łokietek, Roksela

Przed sobotnim spotkaniem Granica miała dwa razy więcej punktów niż Jeziorak, ale na boisku przekonujące zwycięstwo odnieśli iławianie. Wynik otworzył Arkadiusz Kuciński, który wykorzystał podanie od Łukasza Suchockiego (dogranie Radosława Galasa). Dziesięć minut później podwyższył Łukasz Suchocki, a tym razem asystę zanotował grający trener gospodarzy Wojciech Figurski, który na boisko wszedł chwilę wcześniej. Suchocki pokazał się także po przerwie. Najpierw, gdy kętrzynianie mieli już na koncie kontaktowego gola i dążyli do remisu, podwyższył wynik na 3:1, a w ostatnich minutach podał do Dawida Ksiuka, który ustalił wynik. Tym samym Jeziorak wygrał po dwóch porażkach z rzędu, a zespół z Kętrzyna podtrzymał grę w kratkę, bo w ostatnich czterech kolejkach na przemian przegrywa i wygrywa. W 7. serii spotkań iławian czeka mecz u siebie z Drwęcą, natomiast Granica powalczy na wyjeździe z Mamrami.

SKRÓT MECZU JEZIORAK — GRANICA
źródło: JeziorakTV

Rominta Gołdap — GKS LZS Wikielec 0:3 (0:1)
0:1, 0:2 — Kowalczyk (17, 65 k), 0:3 — Tomkiewicz (77)
ROMINTA: Wołos — Romanowski (60 Tylęda), Murawski (75 Pawlukanis), Mościński, Saładonis, Rynkowski, Proniewicki, Litwiński, Waluśkiewicz (70 Dajewski), Kamiński, Żukowski (85 Orłowski)
WIKIELEC: Kowalski — Luliński, Kacperek, Kolcz, Korzeniewski, Jankowski (80 Laskowski), Kwiatkowski (87 Liedtke), Tomkiewicz, Płoski (73 Wacławski), Sobociński (60 Nowiński) Kowalczyk (83 Jajkowski)

Goście odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo i są — obok prowadzącej w tabeli Concordii Elbląg — jedynym zespołem, który w tej rundzie jeszcze nie przegrał (po trzy wygrane i remisy).
— Nie będę wymyślał historii, że walczyliśmy i tak dalej... Goście wygrali jak najbardziej zasłużenie — krótko ocenił grający trener Rominty Michał Mościński. Następna seria spotkań przyniesie drużynie z Gołdapi kolejny mecz u siebie: z Mrągowią. W tym samym czasie Wikielec będzie rozgrywał na swoim boisku derby powiatu iławskiego z Unią Susz.

SKRÓT MECZU ROMINTA — GKS WIKIELEC
źródło: Wikielec TV

Olimpia II Elbląg — Unia Susz 3:1 (1:1)
0:1 — Włodarczyk (23), 1:1 — Nowicki (39), 2:1 — Krasa (76), 3:1 — Bucio (86)
OLIMPIA II: Szafek — Krasa, Balewski, Rozumowski (89 Misztal), Kuczyński, Filipczyk, Zaleski (89 Nestorowicz), Bucio, Nowicki, Wierzba, Bradtke (63 Tomaszewski)
UNIA: Chodowiec — Bieńkowski, Zakrzewski (71 Brzeziński), Urbański, Musiński, Włodarczyk, Staniec (71 Mazurowski), Kozłowski (81 Lewandowski), Sawicki, Chmielewski, Szagała (83 Pietruszewski)

Gospodarze przystąpili do tego meczu z czterema zawodnikami z pierwszego zespołu, a byli to Michał Balewski, Maciej Rozumowski, Eryk Filipczyk i Bartosz Nowicki. Od samego początku inicjatywa należała do elblążan, którzy zepchnęli Unię do obrony. Jednak prowadzenie objęli goście: w 23. min, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, Mateusz Włodarczyk strzelił z pola bramkowego nie do obrony. Niezrażona tym Olimpia II nadal atakowała i w 39. min wreszcie dopięła swego, kiedy to Bartosz Nowicki z pięciu metrów skierował piłkę do siatki.
Po przerwie Unia ograniczyła się do obrony remisu, ale w końcu ugięła się pod naporem gospodarzy. W 76. min gola bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Klaudiusz Krasa. Trzy minuty później w słupek trafił Mariusz Bucio, który w 86. min ustalił wynik meczu.

POZOSTAŁE WYNIKI 6 KOLEJKI
Czarni Olecko — Concordia Elbląg 0:7 (0:2)
0:1, 0:2 — Lenart (22, 25), 0:3 — Skierkowski (59), 0:4 — Malanowski (78), 0:5 — Edil (82 karny), 0:6 — Malanowski (89), 0:7 — Nadolny (90)
MKS Korsze — Motor Lubawa 1:1 (1:1)
1:0 — Kozłowski (11), 1:1 — Sobolewski (14)
Mrągowia Mrągowo — Mamry Giżycko 0:2 (0:1)
0:1 — Szafran (18), 0:2 — M. Rutkowski (85)
Tęcza Biskupiec — Zatoka Braniewo 3:0 (1:0)
1:0 — Andruszkiewicz (36), 2:0 — Chabera (47), 3:0 — Bogdaniuk (90)
Tęcza Miłomłyn — Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:0 (0:0)
1:0 — Wyralski (50); czerwona kartka: Rzepkowski (58, Drwęca, za faul)

LZS Frednowy — Osa Ząbrowo 5:1

Czarni Rudzienice walczą o powrót do okręgówki. Zespół z gminy Iława w tym sezonie jeszcze nie przegrał (3 zwycięstwa i remis), a ostatni komplet punktów na konto drużyny grającego trenera Tomasza Zakierskiego trafił w Biskupcu Pomorskim (bramki: Krystian Wrześniak 2, Rafał Kuchnik).

Spadkowiczem jest także Osa Ząbrowo. Póki co, także w A klasie drużyna ta okupuje dolne rejony tabeli. Miejmy nadzieję, że dzieje się tak tylko na początku sezonu. W ostatnim meczu Osa przegrała w derbach powiatu iławskiego 1:5 we Frednowach. Miejscowy LZS to z kolei beniaminek w A klasie.
Gospodarze wygrali po golach Krystiana Osieckiego, Sylwestra Kucińskiego, Bartłomieja Borosa, Filipa Kociędy (z rzutu karnego) oraz Radosława Kruczkowskiego. Dla Osy bramkę zdobył Maciej Nakonieczny (przy wyniku 2:0 dla LZS-u).
— A trzeba pamiętać, że mecz kończyliśmy w dziesięcioosobowym składzie, bo czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie już w 10 minucie spotkania ujrzał Marek Kopczewski — mówi Przemysław Roszkowski, grający trener zespołu z Frednowych.

No właśnie — w tej miejscowości kibice futbolu uważają, że prawdziwe derby dopiero przed nimi. W sobotę 15 września o godzinie 16.00 na boisku LZS-u rozpocznie się pojedynek z sąsiadami zza miedzy, czyli z Czarnymi Rudzienice.
— W imieniu piłkarzy i całego klubu zapraszamy na ten pojedynek. Walki i emocji, jak zwykle przy okazji spotkań tych dwóch drużyn, nie powinno brakować — zaprasza Roszkowski.

Polonia Iłowo — Wel Lidzbark Welski 0:0
Jordan Kazanice — Lider Złotowo 3:0
Grunwald Gierzwałd — KS Mroczno 5:1
Iskra Narzym — Zamek Kurzętnik 1:4