Czy Jeziorak polepszy sobie humory i dorobek punktowy? Zapraszamy na mecze naszych drużyn

2018-09-06 11:30:16(ost. akt: 2018-09-06 11:44:03)
Na zdjęciu Łukasz Suchocki (Jezioraka Iława) podczas meczu z Motorem Lubawa

Na zdjęciu Łukasz Suchocki (Jezioraka Iława) podczas meczu z Motorem Lubawa

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W najbliższą sobotę i niedzielę (8-9 września) nasze zespoły piłkarskie występujące w IV lidze oraz w A i B klasie rozegrają kolejne spotkania sezonu 2018/19. W większości czekają je wyjazdy.
IV LIGA
Unia Susz w końcu się przełamała i po pogoni wyniku w spotkaniu z Romintą Gołdap (od 0:3 do 3:3!) w końcu zdobyła punkt. W 6. kolejce suszanie jadą do Elbląga na spotkanie z młodzieżą broniącą barw Olimpii II (niedziela, godz. 16.00). Obie drużyny są sąsiadkami w tabeli (Olimpia czternasta, Unia piętnasta)

Też na wyjeździe, tyle że w Gołdapi i w sobotę (17.00) gra GKS Wikielec. Zespół trenera Jarosława Płoskiego w tym sezonie jeszcze nie przegrał (2 zwycięstwa, 3 remisy) i jest szósty w klasyfikacji. Rominta jest dziewiąta z siedmioma punktami na koncie.

Jedynym naszym IV-ligowcem, który gra u siebie w szóstej serii, jest Jeziorak. Iławianie ostatnio stracili punkty w Lubawie (porażka 1:2), a w meczu z Granicą Kętrzyn też nie będzie łatwo o wygraną. Goście sobotniego meczu w pięciu spotkaniach zdobyli aż 12 punktów (4 zwycięstwa, 1 porażka). Pierwszy gwizdek na stadionie przy ul. Sienkiewicza o 17.00.

A KLASA
gr. 2
W ostatni weekend pierwszy punkt w sezonie zdobyła Unia, przełamania dokonał też Orzeł Ulnowo, również reprezentujący gminę Susz. Orzeł, pod dwóch dolach Mariusza Wenderskiego i jednym Macieja Wilczaka, zremisował 3:3 z Jastrzębiem Ględy. W 4 kolejce Orzeł jedzie do Jonkowa (sobota, 16.00).

gr. 4
We Frednowach w niedzielę derby: LZS (3 punkty na koncie) podejmie dołującą ostatnio Osę Ząbrowo (trzy porażki, w tym jeden walkower i 0 pkt. na koncie). Początek spotkania o 14.00.
Czarni Rudzienice w sobotę jadą do Biskupca Pomorskiego na mecz z Ossą (16.00).

B KLASA
gr. 4
Olimpia chce do A klasy! W tym sezonie kisieliczanie wygrali wszystkie trzy mecze i są na czele tabeli (taki sam dorobek, ale gorszy bilans goli ma MKS Działdowo i Sokół II Ostróda). W 4 kolejce lider gra na wyjeździe, właśnie z Sokołem II (niedziela, 16.00).
Na obcym terenie gra w ten weekend także Zamek Szymbark, który jedzie do Bratiana na mecz z Welem (sobota, 16.00). Może będzie pierwsza wygrana zespołu trenera Waldemara Lascha?

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5