W Lubawie derby: Motor podejmie Jezioraka, a GKS Wikielec zagra w jaskini lwa

2018-08-31 11:03:11(ost. akt: 2018-08-31 11:09:13)
Ostatnie starcie Jezioraka z Motorem miało miejsce w Wojewódzkim Pucharze Polski w maju 2017 roku. Iławianie pokonali wtedy ekipę z Lubawy 3:1

Ostatnie starcie Jezioraka z Motorem miało miejsce w Wojewódzkim Pucharze Polski w maju 2017 roku. Iławianie pokonali wtedy ekipę z Lubawy 3:1

Autor zdjęcia: Jeziorak Iława

Publikujemy cotygodniowe futbolowe zaproszenie na mecze naszych drużyn, do których dojdzie w najbliższy weekend (1-2 września). Ciekawie może być m.in. w Elblągu, gdzie GKS Wikielec zmierzy się z liderem IV ligi, oraz w Lubawie, gdzie Jeziorak zagra z miejscowym Motorem.
IV LIGA
••• Cztery mecze, same zwycięstwa. 18 goli strzelonych, 0 straconych. Dotychczasowe wyniki oraz kadra Concordii Elbląg jasno pokazują, kto aktualnie uchodzi za głównego kandydata do wygrania IV ligi i awansu o szczebel wyżej.
Właśnie z takim rywalem przyjdzie się w sobotę mierzyć GKS-owi Wikielec, który do tej pory w sezonie 2018/19 jeszcze nie przegrał (dwa zwycięstwa, dwa remisy). Klub z gminy Iława sam też chętnie wróciłby do III ligi, więc szykuje się ciekawe spotkanie. Początek o 16.00.

••• Godzinę później (17.00) w Suszu rozpocznie się mecz miejscowej Unii z Romintą Gołdap. Liczymy na to, że drużyna trenera Fabiana Wieliczko w końcu się przełamie i zdobędzie choćby punkt (na razie cztery porażki). Gołdapianie, póki co, są bezkompromisowi: dwa razy wygrali, dwa razy przegrali.

••• Oczy fanów Jezioraka tym razem zwrócone będą w stronę Lubawy, gdzie także w sobotę (również o 17.00) rozpoczną się derby powiatu iławskiego. Motor (3 wygrane, 1 porażka) jest aktualnie wyżej w tabeli od Jezioraka, który wygrał dwa mecze ale też dwukrotnie schodził z boiska jako pokonany.
Zespół trenera Wojciecha Figurskiego będzie podczas tego pojedynku mógł tradycyjnie liczyć na doping swoich kibiców — najbardziej zagorzali fani "J" traktują wyprawę do Lubawy jako wyjazdowy hit rundy jesiennej. Tak na marginesie, ciekawe czy szkoleniowiec rozpocznie to spotkanie na ławce, czy wyjdzie w pierwszym składzie? W Lubawie też będzie jutro ciekawie.

A KLASA
gr. 2

Tak jak liczymy na przełamanie Unii, tak samo liczymy na to, że w końcu zapunktuje Orzeł z Ulnowa, który na razie tylko przegrywa. W 3 kolejce Orzeł gra na swoim terenie z Jastrzębiem Ględy, do meczu dojdzie w niedzielę (2 września), początek o 14.00.

gr. 4
Osa Ząbrowo
z powody awarii pojazdu nie dojechała na ostatni mecz wyjazdowy z Polonią Iłowo i prawdopodobnie zostanie ukarana walkowerem, choć też klub nosi się z zamiarem odwołania od tej decyzji. W 3 kolejce ząbrowianie grają u siebie z Ossą Biskupiec Pom. (sobota, 16.00). To pojedynek sąsiadek z tabeli: Ossa jest dziesiąta, Osa jedenasta.
Czarni Rudzienice, którzy po dwóch seriach są wiceliderami w grupie 4, tym razem grają z Polonią Iłowo, także w sobotę o 16.00.
Beniaminek A klasy z Frednowych w niedzielę jedzie do Złotowa na mecz z miejscowym Liderem, pierwszy gwizdek o 13.00.

B KLASA
gr. 4
Zamek Szymbark
(na koncie dwa remisy) w niedzielę gra u siebie zWichrem Gwiździny (15.00), a liderująca w tej grupie Olimpia Kisielice także na swoim terenie zmierzy się z Żakiem Jamielnik (sobota, 17.00).

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5