Młodzi żeglarze iławskiego klubu znów na podium! Tym razem na Mistrzostwach Polski w Giżycku

2018-08-30 10:43:14(ost. akt: 2018-08-30 10:54:07)
Ekipa żeglarzy z Iławy cieszy się z sukcesów

Autor zdjęcia: SSW MOS Iława

Po 4 dniach zmagań na jeziorze Niegocin w Giżycku, podczas Mistrzostw Polski Stowarzyszenia Klasy Optimist Grupy B, w bardzo zróżnicowanych warunkach, aż trójka zawodników z iławskiego klubu stanęło na podium !!!

Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist  Grupy B za nami. W zawodach wystartowała 11 -stka zawodników z SSW MOS Iława. Po 4 dniach zmagań na jeziorze Niegocin w Giżycku (22-26.08.18) w bardzo zróżnicowanych warunkach, aż trójka zawodników z iławskiego klubu stanęło na podium !!!

W klasyfikacji dziewcząt 3 miejsce i brązowy medal wywalczyła Ala Michalewska, która pomimo słabego początku, nie poddała się i zakończyła regaty na pudle (w klasyfikacji Open na 4 pozycji).
Natalia Chojnowska mając bardzo dobry początek, zakończyła regaty na wysokim 5 miejscu w klasyfikacji dziewcząt (20 w klasyfikacji Open).

W klasyfikacji chłopców na 3 miejscu regaty zakończył Janek Klinicki, który po pierwszym dniu był liderem, kolejne dwa dni pływał różnie, ale wykazał się hartem ducha do ostatniego wyścigu (6 miejsce w Open).

Oskar Wielczyk zajął 4 miejsce wśród chłopców, ale był również bardzo długo kandydatem do medalu-ostatni wyścig regat zaważył na wyniku końcowym wielu zawodników z pierwszej dziesiątki (Oskar 7 w Open).

Piękną niespodziankę sprawił Wit Dmuchowski, który w klasyfikacji chłopców do lat 9 zajął 3 miejsce ( 105 miejsce w Open).

Bardzo miłym akcentem były regaty drużynowe - po dwóch dniach wyłoniono dwie najlepsze ekipy: SSW MOS Iława
i YKP Gdynia
, które rywalizowały ze sobą o voucher na zgrupowanie na Malcie o wartości 1500 Euro.
Wyścig wygrała 4 osobowa drużyna z naszego klubu, w składzie Natalia, Ala, Oskar i Jan.

Klub  SSW MOS Iława okazał się zwycięzcą w klasyfikacji drużynowej w całych regatach!!!

Miejsca wszystkich pozostałych zawodników w klasyfikacji Open: Kinga Furmanek: 74, Maciej Kasprzak: 77, Jan Rohde: 78, Roch Dmuchowski: 120, Bartosz Bilicki: 135, Hubert Szulczewski: 173.
Trenerami zawodników są: Michał Maśkiewicz, którego zawodnicy sięgnęli po medale i Kasia Grabkowska, pracująca z młodszą grupą.

W regatach startowało 214 zawodników z całego kraju.