Krajobraz po piłkarskim weekendzie - wyniki i tabele

2018-08-28 08:11:09(ost. akt: 2018-08-28 08:37:05)
Michał Jankowski (GKS Wikielec) i jego próba dośrodkowania podczas meczu z Olimpią II Elbląg

Prezentujemy wyniki oraz tabele rozgrywek piłkarskich, w których występują nasze drużyny. Mowa tu o IV lidze, A klasie (dwie grupy) oraz B klasie.
IV LIGA
Zatoka Braniewo — Jeziorak Iława 3:2 (2:0)
1:0 — Śniegocki (34), 2:0 — Ruda (45), 3:0 — Śniegocki (64 karny), 3:1 — Ksiuk (75), 3:2 — Madej (80)
JEZIORAK: Jędrzejewski — Foj (45 Krajewski), Kressin, Ksiuk, Słomski, Kuciński, Święty (66 Rzeźnikiewicz), Parulis (46 Galas), Madej, Suchocki, Figurski

— To był mecz stojący na dobrym poziomie — mówi kierownik zespołu gospodarzy Marcin Końpa. Przewaga Zatoki w pierwszej połowie została udokumentowana dwoma golami: najpierw Marcin Śniegocki, po błędzie defensywy gości, wyprowadził Zatokę na prowadzenie, a tuż przed przerwą Damian Ruda wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.
Po przerwie goście ruszyli do ataków i... nadziali się na kontrę: w 64. min podanie z głębi pola otrzymał Bogdan Wieliczko, wpadł w pole karne i został sfaulowany przez bramkarza Kamila Jędrzejewskiego. Sędzia podyktował karnego, którego wykorzystał Śniegocki. W ostatnim kwadransie Jeziorak zdobył dwa gole i był bliski doprowadzenia do wyrównania, ale piłka po uderzeniu Wojciecha Figurskiego trafiła w słupek, a za drugim razem minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

GKS Wikielec — Olimpia II Elbląg 0:0
GKS: Kowalski — Kolcz, Kacperek, Laskowski, Jajkowski (75 Płoski), Luliński, Piórkowski (46 Kwiatkowski), Kowalczyk (68 Klofik), Jankowski, Sobociński (58 Nowiński), Tomkiewicz

W meczu otwierającym 4. kolejkę GKS niespodziewanie zremisował bezbramkowo na swoim terenie z rezerwami Olimpii Elbląg. Innymi słowy: punkty jednemu z kandydatów do awansu urwał zespół w całości złożony z młodzieżowców! Dla chcącego wrócić do III ligi spadkowicza to druga z rzędu — po remisie w Giżycku — strata punktów. A trzeba tu dodać, że młodzież Olimpii rozegrała w Wikielcu dobry mecz, mądrze się broniąc i wyprowadzając groźne kontry. Mimo że kończyła spotkanie w dziesiątkę, bo w drugiej połowie drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę, ujrzał Dawid Olewnik, który bezpardonowo zaatakował wychodzącego na skrzydło Michała Jankowskiego.

Gospodarze dobre okazje do zdobycia gola mieli i w pierwszej, i w drugiej połowie, jednak za każdym razem brakowało im postawienia kropki nad „i”. Na przykład przed przerwą Aleksander Kowalczyk minął się minimalnie z piłką, a powodzenia nie przyniosły też uderzenia Remigiusza Sobocińskiego i Pawła Tomkiewicza. W drugiej połowie Sobociński zdobył nawet gola, jednak sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej i bramki nie uznali. Wprowadzony po przerwie do gry Adrian Płoski mógł dać upragnione trzy punkty, jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała tuż obok bramki. Ofensywa Olimpii II też nie próżnowała – GKS miał szczęście w połowie pierwszej, gdy groźnie z dystansu (rzut wolny i akcja) uderzał Piotr Zaleski, i w drugiej, gdy piłka trafiła w słupek bramki Macieja Kowalskiego.

Unia Susz — Mamry Giżycko 0:1 (0:0)
0:1 — Rusiak (68)
UNIA: Chodowiec — Krause, Urbański, Musiński, Kozłowski (62 Szagała), Włodarczyk, Brzeziński (46 Staniec), Sawicki (68 Michnowski), Chmielewski, Pietruszewski (55 Lewandowski), Bieńkowski (72 Dedek)

Suszanie mieli kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki (zwłaszcza po przerwie), jednak to Mamry raz a dobrze zaatakowały i po zamieszaniu w polu karnym w 68. min zdobyły jedynego gola. Z rzutu rożnego dośrodkował Jan Sidorowicz, piłkę uderzył debiutujący w Mamrach Filip Rusiak (który ledwie 13 minut wcześniej pojawił się na boisku), a ta – po rykoszecie od Jonasza Lewandowskiego (też wszedł na boisko w 55. min) – wpadła do bramki gospodarzy. Unia po tym meczu wylądowała, z zerowym kontem punktowym, na przedostatnim miejscu w tabeli. Z kolei Mamry, po pierwszym zwycięstwie w sezonie, awansowały na 11. pozycję.