Jeziorak przegrał drugi mecz, Unia już czwarty. A co w A i B klasie? Przegląd sobotnich wyników

2018-08-26 11:34:58(ost. akt: 2018-08-26 12:15:31)
W meczu z Zatoką udział przy obu golach Jezioraka miał Dawid Ksiuk

Autor zdjęcia: Jeziorak Iława

To nie jest udany weekend dla naszych drużyn występujących w IV lidze. W piątek GKS Wikielec tylko zremisował z Olimpią II Elbląg, a w sobotę porażki doznał Jeziorak Iława oraz Unia Susz.
IV LIGA
GKS Wikielec
Olimpia II Elbląg 0:0
Relacja i zdjęcia

Zatoka Braniewo Jeziorak Iława 3:2 (2:0)
1:0 - Śniegocki (34), 2:0 - Ruda (45), 3:0 – Śniegocki (68 k), 3:1 - Ksiuk (75), 3:2 - Madej (80)
Do przerwy gospodarze prowadzili już dwiema bramkami. Po zmianie stron Jeziorak zabrał się za odrabianie strat, jednak zakończyło się to... wykorzystanym rzutem karnym przez Zatokę. Na 3:1 gola zdobył Dawid Ksiuk, który uderzeniem z głowy sfinalizował stały fragment gry. Przy trafieniu na 3:2 obrońca iławskiej drużyny też miał udział (absorbował uwagę obrony), a bramkarza zaskoczył Daniel Madej. Za tydzień derby: w Lubawie Motor gra z Jeziorakiem.

Unia Susz – Mamry Giżycko 0:1 (0:0)
Suszanie mieli kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, jednak to Mamry raz a dobrze zaatakowały i po zamieszaniu w polu karnym w 55 minucie zdobyły jedynego gola. Unia po tym meczu z zerowym kontem punktowym wylądowała na ostatnim miejscu w tabeli. Za tydzień do Susza przyjeżdża Rominta Gołdap.

A KLASA
gr 2:
Barkas Tolkmicko – Orzeł Ulnowo 3:2
gr. 4:
Iskra Narzym – Czarni Rudzienice 2:3 (1:2)
Czarni zagrali ambitnie i skutecznie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, potem dwie bramki dla rudzieniczan zdobył Krystian Wrześniak. Po trafieniu samobójczym zrobił się remis, jednak szalę zwycięstwa na korzyść Czarnych przechylił grający trener Tomasz Zakierski, który wszedł na plac gry w okolicach 70 minuty i po chwili zdobył gola. Iskra kończyła mecz w 9-tkę (żółte, a w konsekwencji czerwone kartki za brutalne faule).

Polonia Iłowo – Osa Ząbrowo, drużyna Osy nie dojechała na mecz

B KLASA
gr. 4
Avista Łążyn – Zamek Szymbark 3:0
Na to spotkanie nie dotarł sędzia i mecz musiał poprowadzić przedstawiciel jednego z klubów. Arbitrem został na moment Kazimierz Łukomski, członek zarządu Zamka Szymbark.

Mewa Smykowo – Olimpia Kisielice 2:7