WPP: Jeziorak niespodziewanie przegrał w Turznicy, Unia też odpadła z pucharu

2018-08-05 10:38:27(ost. akt: 2018-08-05 11:37:31)
Wojciech Figurski, grający trener Jezioraka, mecz w Turznicy kończył z zakrwawioną głową

Autor zdjęcia: Jeziorak Iława

Nie takiego początku nowego sezonu spodziewali się piłkarze i kibice klubu z Iławy. Jeziorak (IV liga) przegrał wczoraj (sobota 4 sierpnia) w meczu 1. rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski na wyjeździe z Płomieniem Turznica (okręgówka).
Płomień Turznica - Jeziorak Iława 1:0 (1:0)
1:0 - Sadowski 15
JEZIORAK: Jędrzejewski, Foj (46 Galas), Słomski, Kressin, Kaźmierski (46 Ksiuk), Parulis, Święty, Suchocki, Kuciński, Madej, Figurski (90 Gula)

To można potraktować jak kubeł zimnej wody przed nadchodzącym sezonem. Prowadzący portal jeziorakilawa.pl tak relacjonują to spotkanie:
Fatalna pierwsza połowa w wykonaniu drużyny Jezioraka i stracony gol autorstwa Adriana Sadowskiego. Po przerwie totalna dominacja, która jednak nie przyniosła żadnego efektu, a okazji kilka było. Ostatecznie Jeziorak został pokonany przez Płomień Turznica 1:0 i odpadł z tegorocznych rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski.

*** GLKS Jonkowo – Unia Susz 1:0 (0:0)
Z Wojewódzkim Pucharem Polski pożegnali się także w Suszu. Unia przegrała w sobotę na wyjeździe z GLKS Jonkowo 0:1, jednak w obozie IV-ligowca nikt z tego powodu specjalnie nie rozpacza, bo Unia ma w tym sezonie inne cele niż walka o puchar.

Przypomnijmy, że do drugiej rundy WPP awansował w piątek GKS Wikielec, który w piątek pokonał LZS Frednowy 10:0.