Thriller „Konferencja” wbije nas w fotel! Premiera już w poniedziałek 30 lipca! [WSTĘP WOLNY]

2018-07-21 11:00:49(ost. akt: 2018-07-21 23:19:49)
Kard z filmu "Konferencja"

Kard z filmu "Konferencja"

Autor zdjęcia: Forest Grandfather Studio

Poniedziałek 30 lipca jest dniem, w którym po raz pierwszy obejrzymy dzieło stworzone przez filmowców z Iławy Mateusza Kowalskiego i Przemka Kowalskiego pt. „Konferencja”. Zapraszamy do kinoteatru Pasja w Iławie o godz. 20:00.
O projekcie powstania filmu pisaliśmy w lutym tego roku, kiedy to na portalu PolakPotrafi.pl prowadzona była zbiórka na tę produkcję. Odnotowano wówczas spektakularny sukces, bo uzbierano 140 procent potrzebnej kwoty. Pomysł obronił się sam!

"Konferencja" jest filmem na pograniczu thrillera i horroru, trwa 20 minut i mamy nadzieję, że wbije widzów w fotel. Współtwórcami scenariusza poza Mateuszem Kowalskim, Przemkiem Kowalskim jest także Dawid Laskowski i Dominika Sobczak oraz Radosław Klimik.

— Film opowiada o mężczyźnie, który zatracił się w życiu zawodowym do tego stopnia, że stracił niemal wszystko, łącznie z rodziną. Spotyka go więc kara — mówił Mateusz Kowalski na naszych łamach. Dzięki wprowadzeniu elementów wierzeń ludowych i mitologii słowiańskiej udało się stworzyć ciekawy obraz mówiący w rzeczywistości o problemach dzisiejszego świata. Do tego muzyka w tymże klimacie, w wykonaniu zespołu Żywiołak, dokończyła dzieła. Filmowcy inspirowali się m.in. książką "Szeptucha" autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk oraz filmem "Jaga" Legendy Polskie, w reżyserii Tomasza Bagińskiego. Mateusz Kowalski dodaje, że zdjęcia były kręcone tu na miejscu, w okolicach Iławy – m.in. w Pałacu w Bałoszycach, w Tartaku w Starzykowie, w okolicznych lasach.
— Poprzez film chcieliśmy także promować swoją małą ojczyznę – dodaje Mateusz.

Praca na planie


Co się działo od momentu, kiedy było jasne, że film powstanie, bo uzbierano na niego fundusze na portalu PolakPotrafi?
— Projekt był już wówczas w trakcie realizacji, bo na plan ruszyliśmy na początku marca – mówi Przemek Kowalski. — To były niemal trzy doby pracy non stop na planie. Bardzo twórczej pracy. Główną rolę gra profesjonalny aktor Mateusz Młodzianowski (aktor teatralny, grający też w serialach oraz na dużym ekranie), pojawiają się też dziewczyny – modelki, których udział ma istotny charakter. Cała ekipa to około 30 osób, poza aktorami m.in. charakteryzatorki, statyści z okolic Iławy, operatorzy kamer. Po zdjęciach zajęliśmy się całą techniczną stroną, m.in. montażem. I tak po trzech miesiącach pracy film trafia na ekrany. To według nas całkiem dobry wynik czasowy. W filmie nie ma dialogów, słychać będzie jedynie narratora.

Pojawienie się na stronie PolakPotrafi pl pozwoliło młodym filmowcom z Iławy rozwinąć skrzydła. Jednym z wspierających projekt była popularna platforma filmowa cda, która zainteresowała się projektem, po obejrzeniu krótkiego filmiku stworzonego przez Mateusza i Przemka, z udziałem Zbigniewa Urzędowskiego (film był zaprezentowany na portalu PolakPotrafi.pl). I tak się zaczęło...
— W ramach rekompensaty za wsparcie finansowe ze strony cda, zrealizowaliśmy dla nich film promocyjny – reklamę, w klimacie horroru – mówi Mateusz Kowalski. Pomysł przypadł im do gustu. Film to dzieło naszego studia filmowego Forest Grandfather Studio, do którego niedawno dołączył także Tomasz Więcek.
WIĘCEJ O Forest Grandfather Studio
Najwyraźniej wywęszono w chłopkach z Iławy potencjał twórczy, bo wpływają z cda kolejne zlecenia.

Ekipa z Forest Grandfather Studio: od lewej Przemek Kowalski, Mateusz Kowalski i Tomasz Więcek

Jednak grono tych, którzy wsparli projekt, jest dużo większe, o czym przekonamy się w poniedziałek 30 lipca, podczas premiery.
 — Szczególnie chcielibyśmy podziękować firmie Meb-Lux z Iławy, Pałacowi w Bałoszycach, Tartakowi ze Starzykowa - Brygidzie i Jerzemu Nadolskim, firmie Sim-Net, Salonowi Fryzur Naomi, firmie Smakosz, Fish&Chips oraz Leśnej.


Na premierę „Konferencji” zapraszamy w imieniu twórców w poniedziałek 30 lipca, o godz. 20:00 do Kinoteatru Pasja w Iławie. Poza samym seansem, będzie parę miłych niespodzianek, m.in. rozdanie nagród wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły projekt i tym samym przyczyniły się do zaistnienia tej premiery.

m.rogatty@gazetaolsztynska.pl
zico

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5