Dni Iławy będą muzyczną ucztą! Sprawdź, kto wystąpi na naszych scenach

2018-07-10 13:49:08(ost. akt: 2018-07-10 13:54:55)
Podczas pierwszego dnia imprezy, w sobotę 14 lipca, w Iławie wystąpi m.in. Andrzej Piaseczny

Podczas pierwszego dnia imprezy, w sobotę 14 lipca, w Iławie wystąpi m.in. Andrzej Piaseczny

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Tegoroczne święto Iławy (14-15 lipca) obchodzić będziemy w gronie prawdziwych gwiazd polskiej estrady! Przed nami dwa dni wspanialej zabawy!
Podczas pierwszego dnia imprezy, tj. w sobotę 14 lipca na scenie na boisku przy basenie i lodowisku wystąpią:

o godz. 18:00 Dawid Kwiatkowski - niezwykle utalentowany, młody artysta i najgłośniejszy debiut dekady. Głos młodego pokolenia, idol nastolatek. Największe odkrycie roku 2013!

o godz. 20:00 Andrzej Piaseczny - jeden z najbardziej topowych artystów w Polsce, od 1992 r. na polskiej scenie, na początku w zespole Mafia, później rozpoczął karierę solową, która przyniosła szybki sukces w postaci "Platynowej Płyty". Artysta znany także szerszej publiczności jako juror z programu telewizyjnego "The Voice of Poland". Zdobywca wielu nagród, który ma za sobą współpracę z największymi artystami polskiej sceny.

o godz. 22:00 Beata i Bajm - na polskiej scenie od 1978 roku! Bajm to kawał muzycznej historii, to przede wszystkim niezliczona ilość koncertów i hitów, które szybko zdobywały serca polskich słuchaczy. "Piechotą do lata", "Biała armia" czy "Myśli i słowa" to prawdziwe szlagiery, których słowa zna prawie każdy Polak. Zespół tworzy obecnie sześciu artystów: Beata Kozidrak, Adam Drath, Artur Daniewski, Krzysztof Niescior, Marta Dobrzańska i Piotr Bielecki. Na swoim koncie grupa ma liczne nagrody i wyróżnienia m.in. sześć platynowych płyt i jedną złotą za "Blondynkę". Bajm jest dobrze znany również poza granicami kraju, gdzie koncertuje, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Szwecji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

••• W nieco innym klimacie muzycznym, w bardziej biesiadnym stylu odbędą się koncerty niedzielne z TV Silesia. 15 lipca na deskach iławskiego Amfiteatru zobaczymy:

o godz. 15:30 Grupę Romana - Częstochowska Kapela Biesiadna, która powstała w 2002 roku i należy do jednych z najlepszych kapel w Polsce uprawiających folklor miejski. Zespół jest laureatem wielu festiwali i przeglądów. Repertuar grupy to głównie własne kompozycje, ale także utwory biesiadne, ludowe, patriotyczne, religijne, oraz znane standardy estradowe.

o godz. 16:30 Mirosława Jędrowskiego - to prekursor Biesiady w Swojskim Klimacie i twórca Żelaznego Babskiego Combra czyli 10 dniowego cyklu imprez organizowanych w Domu Kultury Batory, gdzie zjeżdżają się Panie z całej Europy. W 2008 roku powstał hit „Nasza klasa S”., który podbił serca publiczności podczas koncertu w Londynie. Piosenki Jędrowskiego są na listach każdego radia, trafiają do serc i zdobywają popularność wśród słuchaczy. Sam artysta jest gwiazdą telewizji TVS i częstym gościem stacji telewizyjnych TVP 1, TVP 2, TVP Katowice;

o godz. 18.00 Teresę Werner - na tą artystkę czekało wielu iławian! Od najmłodszych lat swojego życia związana z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. Występowała na najbardziej prestiżowych scenach świata między innymi na Broadway’u i w Carnegie Hall w Nowym Yorku. W 1991 roku reprezentowała Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” na festiwalu piosenki ludowej w Republice Południowej Afryki, na którym zajęła 1 miejsce. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1998 roku odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2013 roku wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Autorka tekstów. W swoim dorobku artystycznym posiada płyty o statusie złotym i platynowym.

••• Wstęp na wszystkie koncerty, zarówno sobotnie jak i niedzielne jest bezpłatny! Oprócz atrakcji muzycznych przewidziane są niespodzianki dla dzieci w postaci kącika rekreacyjnego, a także stoiska z pamiątkami i strefa gastronomiczna.
Zapraszamy do wspólnego świętowania 14 i 15 lipca!

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: ICK Iława

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Karpaspan #2536733 | 37.248.*.* 15 lip 2018 10:24

    Byłam wczoraj na Dniach Iławy i byłam zachwycona organizacjà tego wydarzenia, jak również występami artystów, wiadomo - gusta są różne, ale nawet jeśli nie jest się fanem Piaska czy Bajm to trzeba przyznać, że koncertowali naprawdę z zaangażowaniem, dbali o kontakt z publicznością, nie były to chałtury jakie odtstnio często można spotkać. Nie jestem z Iławy ale super się bawiłam. Gratuluję Iławiakom takiego wydarzenia:)

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. święto pompki, trąbki i lewarka #2534052 | 77.111.*.* 10 lip 2018 22:20

    Prawie same chałowate biesiady oraz pan Piaseczny wyróżniający się tym, że nie ma czego śpiewać i zupełnie nie potrafi tego robić. No jeszcze na dokładkę prawie 70-letnia rycząca pani Kozidrak udająca ciągle podlotka, tylko że znacznie opasłego. Jednym słowem kolejne zwały chały za społeczne pieniądze ku uciesze najpodlejszym gustom. Najwyraźniej taki "repertuar" najbardziej odpowiada także gustom kierownictwu ICK, które już dawno zapomniało co oznacza pojęcie kultura.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5