Piłkarskie wieści z ostatniej chwili: Osa spada, Czarni zagrają w barażu, a Drwęca nie ma licencji na grę w III lidze

2018-06-18 11:57:37(ost. akt: 2018-06-18 15:11:39)
Piłkarze Osy Ząbrowo, tu akurat podczas meczu w Iławie w maju 2017

Piłkarze Osy Ząbrowo, tu akurat podczas meczu w Iławie w maju 2017

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Jak nam przekazał dziś przed południem (poniedziałek 18 czerwca) Marek Łukiewski, prezes WMZPN, Osa Ząbrowo spada na pewno do A klasy. To niejedyne ustalenia, które zapadły w Olsztynie.
Przypomnijmy: Osa zajęła przedostatnie miejsce w tabeli gr. 2 klasy okręgowej i bezpośrednio spada do A klasy (podobnie jak ostatnia w tabeli Fortuna Gągławki). Czarni Rudzienice, którzy w tabeli końcowej sezonu 2017/18 są o pozycje wyżej (14), w najbliższą środę rozegrają barażowy mecz z DKS-em Dobre Miasto (14 pozycja w gr. 1 okręgówki). Przegrany tego pojedynku (tylko jeden mecz, w Rudzienicach) spada do A klasy, a zwycięzca walczyć będzie dalej (także w barażu) o pozostanie w okręgówce.

— Jeszcze niedawno, gdy mieliśmy kilka punktów na koncie, nikt nie wierzył w nasze utrzymanie. Wykaraskaliśmy się z samego dołu tabeli i w środę gramy pierwszy baraż o utrzymanie. Stało się tak dzięki ofiarnej i ambitnej grze naszej drużyny, która pokazuje, że stać ją na wiele — mówi Tomasz Zakierski, trener Czarnych, którzy zapewne spadliby od razu do A klasy, gdyby nie fakt, że z ligi wycofał się Dąb Kadyny

— Poza tym Drwęca Nowe Miasto Lubawskie nie otrzymała licencji na grę w III lidze, w związku z czym, klub ten w przyszłym sezonie grać będzie w IV lidze — mówi Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5