Mecz Polonia — Jeziorak przełożony na wniosek policji. Kibice z Iławy i tak się wybierają do Pasłęka

2018-05-09 13:20:54(ost. akt: 2018-05-09 13:54:06)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Kibice Jezioraka Iława już cieszyli się na sobotni mecz ligowy z Polonią Pasłęk. To miał być wyjazdowy hit tego sezonu. Może jeszcze być, ale dojdzie do niego dzień później.
Dziś Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej podał informację, że na wniosek komendanta policji w Olsztynie mecz gr. 2 klasy okręgowej Polonia Pasłęk — Jeziorak Iława został przełożony z soboty 12 maja na niedzielę 13 maja. Godzina rozpoczęcia spotkania nie uległa zmianie (17.00).

Skąd w ogóle wniosek policji o przełożenie spotkania w okręgówce? Zapewne ma to związek z faktem, że tego samego dnia, czyli w sobotę, w Olsztynie dojdzie do pojedynku I ligi: Stomil zagra u siebie z Zagłębiem Sosnowiec. Kibice Zagłębia trzymają sztamę m.in. z Olimpią Elbląg, której fani zapewne będą chcieli wesprzeć w Olsztynie swoich przyjaciół z Sosnowca.
— Dlatego też policja ma pewne obawy, że kibice Olimpii jadący na spotkanie do Olsztyna mogą jeszcze przy okazji, zupełnie po drodze, "zahaczyć" o Pasłęk. Tak mogłoby dojść do awantur na obiekcie Polonii lub w jego okolicach, a tego mundurowi chcą uniknąć — tłumaczy Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Skontaktowaliśmy się już z kibicami Jezioraka i wiemy, że do ich wyprawy na mecz z Polonią tak czy inaczej dojdzie.
Zbiórka w niedzielę 13 maja o godzinie 15.00 na stacji kolejowej Iława Miasto. Apel do wszystkich: jedziemy razem, nikt na własną rękę — informują kibice z grupy UFJ.

Zatem do meczu dojdzie w niedzielę. Czy tego dnia Jeziorak będzie już świętował awans do IV ligi? Zobaczymy. Jeśli wygra dziś w Radomnie zaległe spotkanie z Radomniakiem to będzie miał już 20 punktów przewagi nad grupą pościgową. Jak wygra z Polonią to oczywiście (co najmniej) utrzyma ten dystans, a do końca sezonu pozostanie już tylko sześć kolejek, czyli maksymalnie 18 punktów do zdobycia.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5