Młoda pianistka Nell Obrębska zdobyła nagrodę główną w Wiosennych Spotkaniach Szkół Muzycznych w NML

2018-05-08 08:00:00(ost. akt: 2018-05-07 14:55:33)
Nell Obrębska z Pucharem Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego

Nell Obrębska z Pucharem Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Nell Obrębska, reprezentująca iławską szkołę muzyczną, zdobyła nagrodę główną i Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego, podczas VI Wiosennych Spotkań Szkół Muzycznych. Dwa wyróżnienia zdobył natomiast Oktet Gitarowy, dostrzeżono także chór Canzonetta.

W środę 25 kwietnia w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się VI Wiosenne Spotkania Szkół Muzycznych organizowane przez tamtejszą Szkołę Muzyczną I stopnia. Patronat objął Burmistrz Nowego Miasta Józef Blank, który ufundował również puchary i statuetki dla zwycięzców.
W nowomiejskiej sali kinowej wystąpiło około 80 uczniów z zaprzyjaźnionych szkół muzycznych: PSM I st. z Brodnicy, SM I st. z Nowego Miasta Lubawskiego i PSM I st. z Iławy. Każda szkoła miała 20 minut na prezentację swojego dorobku, a burmistrz wyłonił z każdej szkoły najciekawszą indywidualność i dwa wyróżnienia.
Iławską PSM reprezentowały 3 pianistki (Agata Bernaciak, Olivia Dziedziak i Nell Obrębska), Agata Otręba z klasy trąbki, zespół gitarowy oraz chór Canzonetta.
Dwa równorzędne wyróżnienia uzyskały OKTET GITAROWY przygotowany przez nauczyciela Małgorzatę Bigorajską oraz chór CANZONETTA, prowadzony przez nauczyciela Karolinę Kondeja. Zespoły uhonorowano pięknymi statuetkami.
Nagrodę główną czyli Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego zdobyła NELL OBRĘBSKA z klasy fortepianu Marii Artiemiew.
Wszyscy uczniowie iławskiej szkoły zaprezentowali się bardzo profesjonalnie, a jakość występów była naprawdę imponująca i na wysokim poziomie.

Źródło: PSM Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5