Iława i Nidzica zajęły pierwsze miejsce w konkursie wiedzy o ruchu drogowym

2018-05-01 16:00:00(ost. akt: 2018-04-30 14:58:54)

Autor zdjęcia: Arch. Gazeta Nidzicka

Zakończył się VI Wojewódzki Konkurs z Wiedzy o Ruchu Drogowym. Konkurs odbył się w Nidzicy w Ośrodku Szkolono - Wychowawczym. Wzięli w nim udział uczniowie Iławy, Elbląga, Żardenik, Szczytna, Bartoszyc i Miłakowa.
Podczas konkursu każda grupa musiała rozwiązać kilka zadań. Zawodnicy układali z rozsypanych wyrazów hasła, układali i kolorowali znaki drogowe oraz dopasowywali podpisy do znaków.
Następnie rozwiązywali test składający się z 17 pytań dotyczących znajomości przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.
Na zakończenie str. asp. Maciej Płoski wygłosił prelekcję na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Wyniki konkursu:
I miejsce— Iława i Nidzica
• II miejsce —Elbląg, Żardeniki
• III — Szczytno , Bartoszyce, Miłakowo.

Wszystkie zespoły otrzymały statuetki i dyplomy, a uczestnicy drobne upominki. Celem konkursu jest rozwijanie i popularyzowanie wśród uczniów niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim i umiarkowanym świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego rowerem oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.

Organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego. Koordynatorem konkursu była  Anna Chojnacka

Tekst i zdj. Halina Rozalska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5