Król Maciej „Malin” Pierwszy i ekipa zwycięstwem zakończyli sezon [ZDJĘCIA, WIDEO, WYNIKI]

2018-04-29 11:39:48(ost. akt: 2018-04-30 15:19:55)
Zwycięstwo odniesione nad akademikami z Torunia to tak samo efekt fantazji w ataku, jak też ciężkiej pracy w obronie. Do przerwy Jeziorak prowadził już 9. bramkami.

Szóste miejsce na jedenaście zespołów, do tego korona króla strzelców dla Macieja Malinowskiego – debiutancki sezon szczypiornistów Jezioraka w II lidze był udany. A na koniec rozgrywek iławianie w bardzo dobrym stylu pokonali wysoko AZS UMK Toruń.
II LIGA PIŁKI RĘCZNEJ\\\ Trzy drużyny reprezentujące nasze województwo na poziomie II ligi w ten weekend zakończyły sezon. W derbach regionu Szczypiorniak Olsztyn został niespodziewanie pokonany przez zespół z Kętrzyna. A w Iławie spokojnie, planowo, czyli trzy punkty dla Jezioraka

Jeziorak Iława – AZS UMK Toruń 36:24 (19:10)
JEZIORAK: Prorok, Dudek, Kapciński – Malinowski 11, Bańcerek 7, Jarząb 5, Wierzbicki 3, Przysowa 2, Minder 2, Baliński 2, Szajkowski 1, Kosopud 1, Szymaniak 1, Zagrajek 1, Rynk, Kalwas,

Iławianie w bardzo dobrym stylu zakończyli sezon pokazując, że grą można bawić się także (a może przede wszystkim) w ostatnim pojedynku rozgrywek. Zwycięstwo odniesione nad akademikami z Torunia to jednak tak samo efekt fantazji w ataku, jak też ciężkiej pracy w obronie. Do przerwy Jeziorak prowadził już 9. bramkami.
- Na drugą połowę wyszliśmy także w najsilniejszym składzie i powoli budowaliśmy coraz większą przewagę – mówi Karol Kosopud, rozgrywający drużyny z Iławy.
- AZS próbował nas zatrzymać, goście zmieniali ustawienie w obronie, jednak nie przyniosło to im efektu. Kontrolowaliśmy przebieg boiskowych wydarzeń – dodaje kapitan Jezioraka.

W dalszej części drugiej połowy trener Grzegorz Baliński dał pograć zawodnikom, którzy w poprzednich spotkaniach nie spędzili na boisku zbyt wielu minut. Efekt był jak najbardziej pozytywny. Najwięcej bramek (11) ponownie rzucił Maciej Malinowski, któremu już nic i nikt nie zabierze korony króla strzelców II ligi (140 goli w tym sezonie). To właśnie popularny „Malin” wczoraj najbardziej bawił się grą, również podczas wykonywania rzutów karnych.

Maciej Malinowski (w środku zdjęcia), król strzelców II ligi

Szczypiorniak Olsztyn – MOSiR Kętrzyn 23:25 (10:17)
SZCZYPIORNIAK: Dudek, Stachyra – Cudzewicz 8, Kozłowski 6, Wicinek 4, Mosiewicz 4, Spychalski 1, Jurkiewicz, Domżała, Domian, Ostrówka,
MOSiR: Gryczka, Pałachowski - Wójcik 11, Pietrasik 6, Kręciewski 3, Dziakiewicz 3, Niedziałkowski 1, Milasz 1,Tymoszuk, Guźniczak, Jasionek,

Spora niespodzianka na sam koniec sezonu! MOSiR dotychczas wygrał tylko dwa razy (po raz z akademikami z Torunia oraz z Bydgoszczy). W piątek zespół trenera Cezarego Tyszki dorzucił trzeci komplet punktów, do tego zdobył go podczas derbów województwa.
- W pierwszej połowie i na początku drugiej graliśmy bardzo dobre zawody, w 43 minucie prowadziliśmy już nawet dziewięcioma bramkami – mówi Cezary Tyszka. - Potem jednak odcięło nam prąd: od 48 minuty do końca meczu nie rzuciliśmy żadnej bramki, a gospodarze zdobyli ich pięć. Udało się jednak dowieźć wygraną do końcowej syreny – mówi szkoleniowiec kętrzyńskiej drużyny, która mimo zajęcia ostatniego miejsca w tabeli końcowej, do niższej klasy nie spadnie. W II lidze jest niedobór (ma być 12 zespołów) i MOSiR powinien pozostać na tym poziomie. O ile w Kętrzynie będzie kim grać? - Niektórzy z moich zawodników to maturzyści, nie wiadomo jaką przyszłość wybiorą, ale na 90% wystartujemy w nowym sezonie – twierdzi Tyszka.

*** Jeszcze tylko dwa mecze (Tytani Wejherowo – AZS UKW Bydgoszcz, Borowiak Czersk – Sambor Tczew) i rozgrywki dobiegną końca.